SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW M4 Convertible: bardzo sportowe cabrio z Bawarii - GALERIA

BMW M4 Convertible: bardzo sportowe cabrio z Bawarii - GALERIA

01.09.2014, godz. 11:25
BMW M4 Cabriolet
BMW M4 Cabriolet foto: BMW

Najnowszy model M4 to współczesna interpretacja sportowego wozu, jakim wcześniej było M3. To atrakcyjne auto o znakomitych osiągach budowane jest w dwóch odmianach - coupe oraz cabriolet. Bawarczycy właśnie prezentują swoje najnowsze dzieło z odkrytym nadwoziem w nowej obszernej galerii zdjęć.

Amatorzy podróżowania ze złożonym dachem, będą mogli ekspresowo przemierzać kilometry z wiatrem we włosach. Pod najnowszej odmianie rasowej M4-ki pod maską znalazł się rzędowy 6-cylindrowy silnik turbodoładowany, generujący potężną moc 431 KM. Moment obrotowy może być przenoszony za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 7-stopniowego automatu z dwoma sprzęgłami. Czasy przyspieszeń do 100 km/h to 4,6 s w przypadku przekładni ręcznej i 4,4 s z automatem.

Przeczytaj też: BMW promuje nowe BMW M5 z pakietem Competition - WIDEO

Odmiana cabrio jest cięższa od coupe aż o 263 kg - jej waga wynosi 1750 kg. W porównaniu z poprzednią generacją (M3 Cabriolet) auto schudło jednak o 60 kilogramów. Pojemność bagażnika z rozłożonym dachem to 370 litrów, jednak jeśli będziemy chcieli skorzystać z przyjemności jazdy pod gołym niebem, kufer zmaleje do skromnych 220 litrów.

WIDEO - tak prezentuje się sportowe BMW M4 Convertible

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: