SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW M6 Gran Coupe: Eleganckie i piekielnie szybkie - ZDJĘCIA

BMW M6 Gran Coupe: Eleganckie i piekielnie szybkie - ZDJĘCIA

14.12.2012, godz. 17:24
BMW M6 Gran Coupe
foto: BMW

Ekskluzywne 4-drzwiowe BMW 6 Gran Coupe doczekało się odmiany z magiczną literką M. Topowa wersja eleganckiego wozu została ozdobiona spoilerami, ogromnymi kołami oraz sportowym układem wydechowym z czterema końcówki. Najważniejsze znalazło się jednak pod maską - czyli benzynowy silnik V8 o pojemności 4.4 litra, który generuje 560 KM i 680 Nm za sprawą układu twin-turbo.

Spłaszczona sylwetka BMW M6 Gran Coupe, została w porównaniu z bazową odmianą nieco przerysowana. Nadwozie auta ozdobiono agresywnymi spoilerami, koła to 20-calowe obręcze aluminiowe, a w tylny zderzak wpasowano cztery końcówki układu wydechowego. Wewnątrz znalazła się ekskluzywna tapicerka skórzana Merino, sportowa kierownica, czy różne akcenty podkreślające wersję M.

To co najważniejsze w samochodzie ulokowano jednak pod maską. Sercem M6 Gran Coupe jest benzynowy silnik V8 o pojemności 4.4 litra, wspomagany układem twin-turbo. Jednostka generująca 560 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego przekazuje napęd na tylne koła poprzez siedmiobiegową przekładnię dwusprzęgłową typu M. Przyspiesza od 0 do 100 km/h trwa tylko 4,2 sekundy (szybciej o 0,1 s od BMW M5). Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h, ale po doposażeniu auta w specjalny pakiet M, Gran Coupe można wówczas rozpędzić do 305 km/h.

O świetne właściwości jezdne dba sportowe zawieszenie, przeprojektowany układ kierowniczy oraz mechanizm różnicowy Active M Differential. W opcji oferowany jest ceramiczny układ hamulcowy, odznaczający większą wydajnością. Auto na niemieckim rynku pojawi się wiosną 2013 roku. Według zapowiedzi ceny będą startować od 128 800 euro.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: