SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW rozważa zbudowanie Serii 9, rywala Mercedesa-Maybacha Klasy S

BMW rozważa zbudowanie Serii 9, rywala Mercedesa-Maybacha Klasy S

04.01.2015, godz. 11:56
BMW Vision Future Luxury Concept
foto: BMW

Najnowsze plotki dotyczące bawarskiej marki głoszą, że BMW chce zbudować jeszcze bardziej ekskluzywnego sedana niż Seria 7. Nowym flagowcem miałaby być spektakularna limuzyna Serii 9, która nawiązałaby walką z ultraluksusowym Mercedesem-Maybachem Klasy S.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w 2017 roku poznamy całkiem nowe auto BMW, pozycjonowane na samym szczycie piramidy modelowej marki. Wizja takiego pojazdu to nie nowość, bo taki projekt o nazwie Vision Future Luxury concept (można o nim przeczytać w tym podlinkowanym temacie), został przedstawiony oficjalnie w kwietniu 2014 roku.

Zobacz koniecznie: Nowe BMW Serii 7 przyłapane bez maskowania! Tak wygląda nowa generacja

Nowy flagowiec mocno wpłynąłby na jeszcze pozytywniejsze postrzeganie marki BMW, przez najbardziej zamożnych klientów. Obecnie firma z Bawarii nie ma tak mocnego gracza w segmencie premium, jakim jest Mercedes-Maybach Klasy S. Seria 9 mogłaby to zmienić i podobno czeka na zielone światło polityki decyzyjnej.

Jeśli uda się przeforsować pomysł, to gotową limuzynę moglibyśmy poznać już w 2017 roku. Od Serii 7 wyróżniałby ją większy rozstaw osi, powiększona wysokość, czy inne nadwozie nacechowane eleganckimi detalami.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: