SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW serii 2 Active Tourer: pierwszy przednionapędowy minivan niemieckiej marki - WIDEO

BMW serii 2 Active Tourer: pierwszy przednionapędowy minivan niemieckiej marki - WIDEO

14.02.2014, godz. 15:34
BMW Serii 2 Active Tourer
foto: BMW

BMW zdecydowało się na odważny krok. Producent z Monachium przedstawił właśnie światu jedyny samochód w swojej gamie z napędem na przednią oś. W dodatku jest to auto typu minivan, czego wcześniej jeszcze nie było. Co na to sympatycy marki o sportowym charakterze?

Wprowadzenie do oferty modelu Active Tourer jest rozszerzeniem gamy o kolejny segment. A przyznać trzeba, że niewiele marek potrafi tak jak BMW znajdywać nowe nisze na rynku. Dziwić więc może fakt, że bawarski koncern tak długo nie miał w swojej ofercie minivana. BMW zapowiada, że najnowsze auto umiejętnie łączy w sobie takie cechy jak komfort i funkcjonalność przestrzenną z typowymi dla marki dynamiką i stylem. Auto posiada wymiary 4342 mm długości, 1800 szerokości i 1555 wysokości i ma prezentować bardzo wysoki poziom przestronności wnętrza. Pojazd będzie dostępny w dwóch podstawowych liniach stylistycznych - Sport Line i Luxury Line. Oprócz tego, zainteresowani będą mogli zdecydować się na pakiet M.

Przeczytaj też: Nowe BMW X3: Odświeżone oblicze SUV-a na oficjalnych materiałach - WIDEO

W chwili wejścia na rynek samochód otrzyma silniki 4- i 3-cylindrowe. Należą one do nowej generacji jednostek i co ciekawe, będą montowane pod maską Active Tourera poprzecznie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wszystkie silniki w palecie mają spełniać najnowszą normę emisji spalin EURO6. 3-cylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1.5 będzie rozwijać moc 136 KM i odznaczać się wysoką oszczędnością. Średnie spalanie zapowiadane jest na 4,9 l na 100 km. Dla wyższej kultury pracy motoru, zastosowano dodatkowy wałek wyrównoważający. Oprócz małej jednostki benzynowej, w chwili premiery auto będzie można wyposażyć w wysokoprężny silnik o mocy 150 KM i momencie obrotowym 330 Nm. Początkowo najmocniejszą wersją auta będzie wariant 225i, legitymująca się mocą 231 KM.

Zawieszenie Tourera oparto na kolumnach McPhersona z przodu i osi wielowahaczowej z tyłu. Zastosowanie wysokowytrzymałej stali pozwoliło na obniżenie masy auta i jednoczesne osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. BMW zapowiada sukcesywne rozszerzanie palety silników, a także wprowadzenie do oferty wersji z napędem na cztery koła xDrive.

Samochód będzie eksponowany podczas 84. Salonu Samochodowego w Genewie.

WIDEO - tak wygląda nowe BMW Serii 2 Active Tourer


.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: