SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW serii 4: Pierwsza oficjalna odsłona - ZDJĘCIA + WIDEO

BMW serii 4: Pierwsza oficjalna odsłona - ZDJĘCIA + WIDEO

17.06.2013, godz. 14:00
BMW serii 4
foto: BMW

W BMW wiele się zmienia - powstają coraz to nowe modele, jak chociażby seria 3 GT, czy też testowana obecnie seria 2. Co więcej nawet auta, które na stałe wpisały się już w wizerunek marki, również przechodzą metamorfozy. Nowa seria 4, to po prostu trójka coupe, jednak z niewiadomych przyczyn producent zerwał z tradycją i zamiast trwać przy dotychczasowym nazewnictwie, powołał do życia całkiem nowe oznaczenie.

Tak naprawdę projekt ten wciąż pozostaje zagadką, ponieważ producent zdecydował się upublicznić jedynie zdjęcia pojazdu i szczątkowe informacje na jego temat. Nadwozie mierzy 4640 mm długości, 1830 mm szerokości i 1360 mm wysokości, a całość została hojnie obdarowana licznymi przetłoczeniami, które nadają dynamiczny i elegancki wygląd. Wnętrze zostało przejęte bezpośrednio z "trójki", pomimo to nie gryzie się z wizerunkiem karoserii - tu również kierowca ma do czynienia z dużą ilością dobrze pojętego stylu, aczkolwiek nieco brakuje sportowych akcentów, które powinny się znaleźć pod powłoką umięśnionego coupe.

>>> Nowe BMW X5 2014: Odświeżone oblicze bawarskiego SUV-a - WIDEO <<<

Aktualne informacje dotyczące gamy jednostek napędowych mówią o trzech silnikach montowanych pod maską. Podstawowym sercem auta jest turbodoładowany motor benzynowy o pojemności dwóch litrów (428i) o mocy 245 KM i momencie obrotowym równym 350 Nm. Drugi benzyniak również został wyposażony w turbo, jednak jego pojemność to 3.0-litra (435i) co pozwala na wykrzesanie 306 KM oraz 400 Nm. Na końcu znajduje się dwulitrowy turbodiesel (420d) generujący 184 KM i 380 Nm.

WIDEO - tak prezentuje się nowe BMW serii 4

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: