SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW ujawnia szczegóły dotyczące BMW Serii 3 Plug-in Hybrid – ZDJĘCIA

BMW ujawnia szczegóły dotyczące BMW Serii 3 Plug-in Hybrid – ZDJĘCIA

29.11.2014, godz. 09:30
BMW Serii 3 Plug-in Hybrid
BMW Serii 3 Plug-in Hybrid foto: BMW

BMW pracuje właśnie nad hybrydową wersją Serii 3. Ma być to odmiana Plug-in, która umożliwi ładowanie akumulatorów z gniazdka. Cechuje się niskim zużyciem paliwa ale i niezłym zasięgiem napędu elektrycznego.

Nowe BMW Serii 3 Plug-in Hybrid ma być oparte o odświeżoną wersję popularnej "trójki". Auto cechuje się lekko przestylizowanym przodem i tyłem, ale największe zmiany czekają pod karoserią. Idąc z duchem czasu Bawarczycy pracują nad wersją z podwójnym napędem.

Zobacz też: BMW Serii 2 Acitve Tourer z napędem na cztery koła xDrive

Pod maską BMW Serii 3 Plug-in Hybrid pracować ma 2-litrowa turbodoładowana jednostka benzynowa. Do współpracy zaprzęgnięto silnik elektryczny. Dzięki temu osiągnięto 245 KM (180 kW) i 400 Nm momentu obrotowego. Seryjnie montowana ma być również 8-biegowa skrzynia Steptronic ze zmodyfikowanym oprogramowaniem. BMW twierdzi, że Seria 3 Plug-in Hybrid ma zużywać średnio 2l/100 km i wytwarzać tylko 50g/km dwutlenku węgla.

Czytaj również: TEST BMW Z4 sDrive 35is: na pożegnanie lata

Parę słów jeszcze o napędzie elektrycznym i wyposażeniu. Zasięg na bateriach to 35 km. BMW Serii 3 Plug-in Hybrid może rozpędzić rozpędzić się na nich nawet do 120 km/h. W bagażniku umieszczono komplet baterii litowo-jonowych, które można ładować poprzez gniazdko umieszczone w przednim błotniku pod klapką. Dodatkowo nie zapomniano o systemie Drive Experience pozwalającego wybrać jeden z kilku trybów jazdy – każdy wpływa na ustawienia silnika, skrzyni biegów i zawieszenia.

Podejrzewamy, że BMW Serii 3 Plug-in Hybrid zostanie zaprezentowane podczas przyszłorocznych targów w Genewie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: