SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW Vision Future Luxury Concept: totalna nowoczesność - ZDJĘCIA

BMW Vision Future Luxury Concept: totalna nowoczesność - ZDJĘCIA

25.04.2014, godz. 15:06
BMW Vision Future Luxury Concept
foto: BMW

BMW snuje wizje luksusowego samochodu przyszłości, który mógłby za parę lat zastąpić aktualnie produkowaną Serię 7. Naładowany innowacyjnością koncepcyjny model o nazwie Vision Future Luxury, ukazuje sposób, w jaki BMW postrzega się za kilka lat.

Niemcy pokazali na motoryzacyjnych targach w Pekinie swoje najnowsze studyjne dzieło. Nie bez powodu na miejsce debiutu wybrano Chiny, bo właśnie w Państwie Środka sprzedaje się najwięcej superluksusowych limuzyn zagranicznych marek.

BMW Vision Future Luxury Concept prezentuje ultralekką konstrukcję. Do budowy wykorzystano aluminium, czy karbon łączony z różnymi kompozytami i materiałami. W karoserii dzięki wąskiemu słupkowi środkowemu zastosowano ogromne drzwi przeciwbieżne. Karoseria przedstawia elegancko wyrzeźbione linie, wielki rozstaw osi i niską, przesuniętą do tyłu kabinę. Nadwozie pomalowano lakierem w kolorze Liquid Platinum Bronze o ciepłym połysku. Z przodu widać podwójne lampy główne wykonane w laserowej technologii, będącej nawet do 10 razy efektywniejszej niż diodowa LED. Są też charakterystyczne "nerki" wlotów powietrza do silnika. W oświetleniu tylnym zastosowano lampy zespolone, oparte na diodach organicznych OLED.

Przeczytaj też: Tak Mercedes skopiował BMW! Gwiazda chce mieć własnego SUV-a coupe - ZDJĘCIA

Innowacyjne ukształtowane wnętrze zawiera interfejs użytkownika BMW ConnectedDrive, idealnie wpasowany w kokpit. W wykończeniu zastosowano różne warstwy i materiały. Bazą jest cienka tkanina karbonowa, a na nią nałożono warstwę funkcjonalną z komponentami interfejsu kontrolnego z wyświetlaczami i oświetleniem kabiny. Wierzchnie warstwy to drewno i skóra dla stworzenia ciepłej, komfortowej atmosfery. Kierowcę otacza w typowy dla BMW sposób kokpit z trójwymiarowo ukształtowanymi wyświetlaczami, wraz z przeziernym ekranikiem typu Head-Up Display. Dla pasażerów tylnych foteli przewidziano luksus osobistej, własnej przestrzeni z wygodnymi fotelami i rozkładanymi stolikami.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: