SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW X4: nowy SUV wkracza do akcji - WIDEO

BMW X4: nowy SUV wkracza do akcji - WIDEO

06.03.2014, godz. 17:15
BMW X4
foto: BMW

W 2007 roku BMW wprowadziło na rynek rewolucyjne auto - model X6. Z założenia łączy on cechy auta terenowo-użytkowego ze stylem nadwozia coupe. Taki miks wyjątkowo spodobał się klientom, co przełożyło się na znakomitą sprzedaż. Na salonie genewskim Bawarczycy prezentują pojazd utrzymany w podobnej konwencji - modell X4 w wersji produkcyjnej.

BMW zdecydowało, że parzystą cyfrą będą oznaczane auta o bardziej sportowym charakterze. BMW X3 i X4 mają zbliżone wymiary, jednak to właśnie ten drugi jest wystylizowany dynamiczniej. Nowy model konsekwentnie realizuje filozofię pojazdu Sport Activity Vehicle, zainicjowaną przez większe X6.

Technicznie najnowsze X4 oparte jest o model X3, jednak cechuje się własnym charakterem i jeszcze większą dynamiką. Sportowe aspiracje podkreślają szerokie przednie wloty powietrza, a agresywnie wyglądające przednie światła wzbudzają respekt wśród innych użytkowników dróg. Linia dachu ma swój najwyższy punkt nad głową kierowcy, po czym opada ku dołowi, co przywodzi na myśl skojarzenia z samochodami coupe. Tylna część nadwozia zakończona dyfuzorami sprawia, że auto wygląda dynamicznie nawet stojąc.

Przeczytaj też: BMW serii 2 Active Tourer: pierwszy przednionapędowy minivan marki - WIDEO

Wnętrze pojazdu ma typową dla niemieckiej marki stylistykę. Środkową konsolę zwrócono delikatnie w stronę kierowcy. Zestawy przyrządów przypominają te z innych modeli BMW. Tradycyjnie dla firmy, możemy być spokojni o wysoką jakość wykończenia. Wewnątrz X4, kierowca ma możliwość skorzystania z systemu wspierającego kierowcę BMW ConnectedDrive. Ważnym jego elementem jest nowy sterownik ze zintegrowanym gładzikiem, czyli touch padem pośrodku pokrętła iDrive. Oprócz tego kierujący ma do dyspozycji asystent parkowania, kolorowy wskaźnik przezierny Head Up Display, czy tempomat z funkcją Stop&Go.

Zainteresowani modelem X4 będą mogli wybrać między 3 silnikami benzynowymi i 3 dieslami. W zależności od potrzeb, do dyspozycji są warianty mocy od 184 KM do 313 KM. Wszystkie jednostki spełniają rygorystyczną normę emisji spalin EURO6.

WIDEO - tak wygląda najnowsze BMW X4

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: