SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW X5 M wzmocnione i odpicowane przez G-Power

BMW X5 M wzmocnione i odpicowane przez G-Power

19.10.2015, godz. 12:30
BMW X5 M by G-Power
BMW X5 M by G-Power foto: G-Power

G-Power to tuner, który nie od dziś zajmuje się modyfikacjami BMW. Znana niemiecka firma wprowadziła na warsztat najnowsze X5 M. Co wynikło z poczynionych prac? Zobaczcie sami.

Tak naprawdę zmodyfikowane X5 M jest tylko tłem dla nowych felg G-Power Hurricane. Obręcze zostały wykonane z aluminium lotniczego, są dostępne w kolorze czarnym, szarym i srebrnym, w rozmiarach 20-23 cale. Mogą być wypolerowane na wysoki połysk, a nawet można w nich wygrawerować napis. Producent chwali się, że są to najlżejsze, najtrwalsze i najbardziej zindywidualizowane koła, jakie kiedykolwiek stworzyła firma G-Power. Cena? 10 046 euro!

Zobacz: BMW M2 Coupe: debiut długo wyczekiwanego M

Pomimo że BMW X5 M jest tylko tłem dla felg, to i tak warto wspomnieć o modyfikacji mechanicznej. To właśnie do tego modelu G-Power stworzyło dwa moduły poprawiające parametry silnika. Pierwszy z nich, Bi-Tronic 2 V1, zwiększa moc z seryjnych 575 do 650 KM, a moment obrotowy z 750 Nm do 850 Nm. Cena modułu to 3808 euro. Druga propozycja tunera to moduł Bi-Tronic 2 V2 (za 4284 euro), dzięki któremu silnik SUV-a generuje aż 700 KM i 905 Nm. Niestety jego zastosowanie wiąże się z koniecznością zmiany układu wydechowego oraz sportowego katalizatora. Dodatkowo istnieje również możliwość odblokowania ogranicznika prędkości - po zdjęciu "smyczy" BMW X5 M może się rozpędzić do niebotycznych 330 km/h!

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: