SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BMW X7: powstanie 7-osobowy SUV z myślą o USA

BMW X7: powstanie 7-osobowy SUV z myślą o USA

26.03.2014, godz. 15:43
BMW fabryka
foto: BMW

Duże terenówki, szczególnie w USA, sprzedają się znakomicie. Dlatego też BMW, które stara się wypełnić każdą możliwą lukę w rynku, zbuduje wkrótce nowy model serii X. Będzie to największe auto dostępne w palecie firmy w Monachium. Jego wnętrze ma zapewnić wygodną podróż nawet 7-miu pasażerom.

"Wall Street Journal", powołując się na zaufane źródło poinformował, że BMW zamierza przeznaczyć kilkaset milionów dolarów na rozbudowę swojej fabryki w Południowej Karolinie. Ma to pozwolić na uruchomienie produkcji nowego modelu - siedmioosobowego SUV-a, który najprawdopodobniej otrzyma oznaczenie X7.

Przeczytaj też: BMW X4: nowy SUV wkracza do akcji - WIDEO

Obecnie amerykańskie zakłady producenta z Bawarii są w stanie wyprodukować 350 tysięcy samochodów rocznie. Po modernizacji, ta liczba ma wzrosnąć do 400 tysięcy. BMW potwierdza, że plany zwiększenia produkcji mają związek z dążeniem do utrzymania dominacji w segmencie premium.

Aktualnie w fabryce w Spartanburg produkuje się modele użytkowo-rekreacyjne takie jak X3, X5 i X6, a połowa z ich produkcji jest eksportowana na ponad 130 rynków na całym świecie. W tym roku do produkcji dołączy model X4. Wersji seryjnej największego SUV-a X7 możemy się spodziewać prawdopodobnie w 2017 roku.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: