SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Brabus 650 - ekstrawagancki tuning Mercedesa-AMG C63S

Brabus 650 - ekstrawagancki tuning Mercedesa-AMG C63S

14.01.2017, godz. 12:46
Brabus 650 - tuning Mercedesa-AMG C63S
Brabus 650 - tuning Mercedesa-AMG C63S foto: BRABUS

Nieobawiający się żadnych wyzwań nadworny tuner samochodów marki Mercedes-Benz, prezentuje swój pomysł na rodzinną Klasę C w wersji kombi. Brabus w typowym dla siebie ekstrawaganckim stylu, przerobił szybkiego Mercedesa-AMG C63S, w jeszcze szybszego Brabusa 650. Co kryje się pod tym oznaczeniem?

Żadna firma na świecie nie potrafi tak dobrze podkręcać silników aut ze Stuttgartu, a przy tym dawać na to jeszcze gwarancję (okres 3 lat lub 100,000 km). Nazwa Brabus 650 odnosi się do mocy silnika. Pracujące pod maską 4-litrowe serce V8 Biturbo, które napędza funkcjonalne nadwozie kombi, podrasowano do dokładnie 650 KM i 820 Nm. W porównaniu z fabrycznymi danymi mówiącymi o 510 KM i 700 Nm, trzeba przyznać, że różnica jest znaczna. Wszystko dzięki zmianie w oprogramowaniu silnika, zwiększeniu ciśnienia doładowania i zmianie układu wydechowego.

Zobacz też: Brabus Mercedes-AMG C 63S: bestia zamknięta w limuzynie

Tak wzmocniony motor wspópracujący z automatyczną skrzynią pozwala na przyspieszenie od 0 do "setki" w zaledwie 3,8 sekundy. Żeby było ciekawiej, autem można pojechać z prędkością maksymalną dochodzącą do 320 km/h. Tak niesamowite osiągi pociągnęły za sobą modernizacje układu hamulcowego i zawieszenia, które zostało oparte o podzespoły marki Bilstein.

To co widać z zewnątrz, to ekstrawagancki jaskrawy kolor, dyskretne karbonowe elementy bodykitu i wielkie 20-calowe obręcze kół z szerokimi, niskoprofilowymi oponami.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: