SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bugatti Veyron w nowej wersji specjalnej Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille - ZDJĘCIA

Bugatti Veyron w nowej wersji specjalnej Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille - ZDJĘCIA

25.07.2013, godz. 13:07
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille
foto: Bugatti

Bugatti uwielbia systematycznie wypuszczać na rynek nowe specjalne edycje swojego flagowego produktu, jakim jest Veyron. Jeden z najdroższych i najszybszych samochodów na świecie, zyskał następną z kolei odmianę. Tym razem firma stworzyła na bazie wersji Grand Sport Vitesse, model o nazwie Legend Jean-Pierre Wimille, który nawiązuje do historycznej postaci wyścigowego kierowcy.

Co ciekawe firma wcale nie zamierza zaprzestać wprowadzenia do sprzedaży limitowanych wersji swojego mocarnego supersamochodu. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille to tylko przedsmak tego, co producent będzie systematycznie prezentował. Bugatti mając w zamiarze przypomnieć różne postacie, które zapisały się w historii francuskiej firmy, tworzy edycję aut o nazwie "Les Legendes de Bugatti".

>>> Artystyczny projekt Bugatti Veyron Grand Sport Venet - ZDJĘCIA <<<

Pierwszym wozem serii jest prezentowany Veyron Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille. Auto zostanie zbudowane tylko w trzech egzemplarzach. Źródło napędu to 8-litrowy silnik w układzie W16, dostarczający 1200 KM i 1500 Nm. Kolorystyka nadwozia nawiązuje do charakterystycznych odcieni niebieskich barw, jakimi pokrywano niegdyś wyścigowe auta Bugatti. Także we wnętrzu wstawiono akcenty odnoszące się do pojazdów sprzed lat.

Jean-Pierre Wimille poza pracą kierowcy testowego w Bugatti, brał także czynnie udział w sportach motorowych za kierownicą wozów wozów Bugatti. Największym jego osiągnięciem było zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1937 oraz 1939 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: