SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: muzyczny pocisk - ZDJĘCIA

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: muzyczny pocisk - ZDJĘCIA

04.10.2013, godz. 16:00
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse
foto: Bugatti

Bugatti przyzwyczaiło nas do tego, że wciąż wypuszcza na rynek ciekawe i niezwykle oryginalne serie swojego modelu Veyron. Tym razem nietuzinkowy egzemplarz specjalny powstał w celu uczczenia koncertu fortepianowego. Biało-czarne auto prezentuje się niezwykle elegancko, niemal jak muzyczny instrument.

Niezwykłe auto powstało po to, by uczcić koncert słynnego chińskiego pianisty Lang Langa, który odbył się w Molsheim (Francja). Projektanci w nawiązaniu do fortepianu pomalowali pojazd w czarno-biały wzór, kojarzący się z klawiszami. Elementy białe i czarne przeplatają się pomiędzy sobą, tworząc elegancką całość.

Zobacz także: Veyron w wersji specjalnej Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille - ZDJĘCIA

Wewnątrz również panuje ten sam styl - dominuje czarna skóra, a poszczególne elementy zostały pokryte skórzaną tapicerką w białym kolorze, poprzeszywaną czarnymi nićmi. Konsola środkowa została pokryta czarnym lakierem fortepianowym, a niektóre detale mają teraz złotą barwę. Dodatkowo samochód został podpisany przez samego Lang Langa.

Mechanicznie unikalny egzemplarz niczym się nie różni od podstawowego Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. Do napędzania pojazdu służy motor benzynowy w układzie W16, o pojemności 8,0-litra, który generuje 1200 KM i 1500 Nm momentu obrotowego.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: