SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bugatti Veyron: jeszcze więcej fabrycznej mocy!

Bugatti Veyron: jeszcze więcej fabrycznej mocy!

25.06.2013, godz. 09:35
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC
foto:

Umysł ludzki nie zna granic - do tej pory wydawałoby się, że 1200 KM w najmocniejszym jak dotąd modelu Veyron Super Sport to wystarczająco dużo, by zaspokoić wszystkich fanatyków mocy i prędkości. Okazuje się, że to nie koniec możliwości jednego z najbardziej niesamowitych aut na naszej planecie. Najnowsze informacje podają, że Bugatti pracuje nad wersją o mocy aż 1500 KM! Przyszłość zapowiada się bardzo interesująco.

Według raportu brytyjskiego magazynu "Autocar", Bugatti jest w trakcie prac nad najmocniejszym Veyronem, rozwijającym około 1500 KM. Niektórzy uznają to za kolejny skok na kasę zamożnych kierowców, i po części będą mieli racje, jednak model ten jest również istnym polem doświadczalnym dla Volkswagena. Nie bez znaczenia będzie również wyższa prędkość maksymalna oraz możliwość chwalenia się nią przed posiadaczami słabszych odmian superauta.

>>> Audi Quattro podejście drugie: koncept o mocy 650 KM <<<

Inżynierowie pracują również nad obniżeniem masy auta. Cel zakłada zrzucenie około 200 kg z obecnych deklarowanych przez producenta 1888 kg, co w połączeniu z dużym przyrostem mocy będzie miało bardzo pozytywne skutki. Prędkość maksymalna ma być wyższa niż 450 km/h, jednak tutaj pojawiają się problemy z oponami, ponieważ nie ma jeszcze na rynku "gumy", która wytrzymałaby takie obciążenia.

Planowany debiut najmocniejszego Veyrona to 2014 rok. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup superauta powinien mieć na koncie około 5 mln funtów - ekskluzywność ma swoją cenę.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: