SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Bugatti Vision Gran Turismo: projekt zapowiadający hipersportowego Chirona?

Bugatti Vision Gran Turismo: projekt zapowiadający hipersportowego Chirona?

02.09.2015, godz. 15:29
Bugatti Vision Gran Turismo
Bugatti Vision Gran Turismo foto: Bugatti

Gran Turismo to jedna z najpopularniejszych serii motoryzacyjnych gier wideo. W najnowszej odsłonie tego bestsellera, będącego symulatorem wyścigów samochodowych, swoją obecność zaznaczy teraz Bugatti. Marka budująca słynne sportowe auta, zaprojektowała na potrzeby gry zwariowany koncept, który stanowi swego rodzaju zapowiedź szykowanego produkcyjnego Chirona.

Prototyp Bugatti Vision Gran Turismo powstał głównie na potrzeby wirtualnego świata, a dokładnie gry "Gran Turismo 6" na konsolę Play Station. Wyczynowy projekt sportowej maszyny zachowuje stylistyczne elementy jednoznacznie kojarzące się z marką Bugatti.

Zobacz: Bugatti Chiron przyłapane na testach drogowych!

To co widzimy na wizualizacjach, zostało też podobno przeniesione na pełnowymiarowy jeżdżący model, ale na razie Bugatti jeszcze go nie pokazało. Być może stanie się na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Można przypuszczać, że Bugatti Vision Gran Turismo zapowiada szykowane do produkcji seryjnej nowe auto. Następca niesamowitego Veyrona bowiem już przechodzi drogowe testy. Jego robocza nazwa to Chiron. Możemy przypuszczać, że elementy stylistyczne z projektu pojazdu skonstruowanego do gry, zostaną przeniesione na Chirona. Szykowany hipersamochód ma być hybrydą. Konstrukcja będzie dużo lżejsza jak w Veyronie, a silnik znacznie mocniejszy. Plotki głoszą, że wóz będzie przyspieszać do "setki" w 2 sekundy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: