SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości BUZZ - polskie elektryczne auto dla niepełnosprawnych - WIDEO

BUZZ - polskie elektryczne auto dla niepełnosprawnych - WIDEO

15.05.2014, godz. 12:05
BUZZ - polski pojazd dla niepełnosprawnych
foto: materiały prasowe

Studenci z Politechniki Krakowskiej przygotowali ciekawy projekt, budując pojazd dla niepełnosprawnych, który można prowadzić przy użyciu samych rąk. Jeśli auto wejdzie do produkcji, można spodziewać się niezwykle przystępnej ceny.

Według zapowiedzi, auto ma być bardzo lekkie, wygodne i ekonomiczne. Buzz może rozpędzić się maksymalnie do 40 km/h, posiadając jednocześnie zasięg około 50 km na jednym ładowaniu. Koszt powstania pierwszego egzemplarza wyniósł 25 tysięcy złotych, jednak gdyby auto weszło do produkcji, jego cena zmieściłaby się w kwocie o połowę niższej, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich niepełnosprawnych.

Przeczytaj też: Kenguru - miejskie auto dla osoby na wózku inwalidzkim - WIDEO

"Tego typu ofert brakuje na rynku motoryzacyjnym. Osoby niepełnosprawne zazwyczaj skazane są zwykłe samochody, które poddają kosztownym przeróbkom, żeby chociaż w małym stopniu były przystosowane do ich potrzeb" - skomentował jeden z konstruktorów Buzza, Dawid Żmuda

Buzz może być wygodnie obsługiwany przy użyciu samych rąk. Do środka pojazdu można wjechać wózkiem, dzięki czemu niepełnosprawny nie musi wykonywać problematycznej przesiadki. Pojazd zgłoszono jako Zarejestrowany Unijny Wzór Przemysłowy, zatem jego projekt będzie chroniony na terenie całej Unii Europejskiej.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: