SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości C-X17 Concept: pierwszy SUV od Jaguara - ZDJĘCIA

C-X17 Concept: pierwszy SUV od Jaguara - ZDJĘCIA

09.09.2013, godz. 10:06
Jaguar C-X17 Concept
foto: Jaguar

Kiedy 10 lat temu na rynku zadebiutował Jaguar X-Type w odmianie kombi, a do jego napędu wykorzystano na dodatek silnik wysokoprężny, wydawało się, że Jaguarowi nic gorszego nie może się już przydarzyć. Brytyjska marka idzie jednak o krok dalej, i teraz zamierza poszerzyć swoją ofertę produktową o... SUV-a!

W dobie niesłabnącej mody na SUV-y, na motoryzacyjnym rynku pojawiają się coraz to nowe propozycje tego typu, plasowane w różnych segmentach. Te powstające na płytach małych aut klasy B nazywane są crossoverami, a do budowy tych większych wykorzystuje się często kompaktowe platformy, lub projektuje obszerniejsze bazy zupełnie od podstaw. Ekskluzywny Jaguar już od dłuższego czasu miał chrapkę właśnie na takiego własnego SUV-a, którego wreszcie stworzył.

>>> Jaguar: do końca 2017 roku pojawi się 6 nowych modeli <<<

Model o oznaczeniu C-X17 został oparty o nową płytę podłogową PLA (Premium Lightweight Architecture). Architektura ta ma pozwolić na niższe koszty produkcji, ponieważ będzie wykorzystywana do budowy nowej rodziny modelowej brytyjskiego producenta. Stylistycznie samochód z kotem w logotypie nawiązuje detalami do swoich braci. Świadczy o tym charakterystyczna atrapa wlotu powietrza, czy styl reflektorów.

Nie wiele wiadomo na temat auta, ponieważ pojazd na razie jest w fazie prototypu. Więcej na jego temat dowiemy się na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, gdzie C-X17 oficjalnie zaliczy swój debiut.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: