SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Cadillac ATS Coupe: luksus w sportowym wydaniu - WIDEO

Cadillac ATS Coupe: luksus w sportowym wydaniu - WIDEO

17.01.2014, godz. 08:36
Cadillac ATS Coupe
foto: Cadillac

Najwięcej samochodów wystawionych podczas targów w Detroit, pochodzi z rodzimej amerykańskiej ziemi. Takim przedstawicielem jankeskiej myśli technicznej jest m.in. Cadillac ATS Coupe. Trzeba przyznać, że 2-drzwiowy wóz o dość kanciastych kształtach zachęca do przyjrzeniu się mu z bliska.

Dokładnie dwa lata temu w Detroit debiutował Cadillac ATS, a teraz oficjalnie odsłonięto jego bardziej sportowe wcielenie w wersji nadwozia coupe. O radykalnych zmianach nie ma mowy, bo marka kurczowo trzyma się swojego charakterystycznego stylu ostrych linii. Gdyby nie jedna para wielkich drzwi i kilka stylistycznych akcentów odróżniających sylwetkę od sedana, można by nawet rzecz, że to ten sam samochód. Z tyłu pojawiły się dwie okrągłe końcówki układu wydechowego, a przedni zderzak ma lekko zmieniony styl z poprawioną, wielką atrapą grilla.

Przeczytaj: Acura TLX Concept: dwa sedany w jednym - WIDEO

Debiutujący w USA pojazd to gotowa wersja produkcyjna. Potencjalni klienci będą mogli nabyć Cadillaca wyposażonego w jeden z trzech silników. Pierwszym w gamie jest 4-cylindrowy motor z turbosprężarką o pojemności 2.0-litrów, dostarczający moc 272 KM i 400 Nm. Dla bardziej ambitnych przygotowano odmianę z jednostką V6 o pojemności 3.6-litra i mocy 321 KM i 373 Nm. To jednak nie jest jeszcze ostatnie słowo, bo przygotowywany jest wariant o nazwie ATS-V Coupe z podwójnie turbodoładowanym silnikiem o pojemności 3.2-litra. Tu do dyspozycji pojawi się moc aż 500 KM.

Przekazywana siła trafi na koła tylne lub opcjonalnie na wszystkie 4 koła, za sprawą seryjnej 6-biegowej skrzyni zautomatyzowanej. Opcjonalnie dla odmiany 2.0 można zamówić 6-biegową przekładnię manualną. To jednak nie jest jeszcze ostatnie słowo, bo przygotowywany jest wariant o nazwie ATS-V Coupe z podwójnie turbodoładowanym silnikiem o pojemności 3.2-litra. Tu do dyspozycji pojawi się moc aż 500 KM.  Aktywne zawieszenie Magnetic Ride Control, rozkład masy bliski idealnemu 50/50, wydajne hamulce Brembo, czy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, mają w rezultacie zapewnić świetne właściwości jezdne.

WIDEO - tak prezentuje się Cadillac ATS Coupe

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: