SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Całkiem nowe BMW Serii 7 już jest! Wyciekły zdjęcia i informacje przed debiutem

Całkiem nowe BMW Serii 7 już jest! Wyciekły zdjęcia i informacje przed debiutem

07.06.2015, godz. 14:37
2016 BMW Serii 7
2016 BMW Serii 7 foto: bimmertoday

Bawarczycy są już gotowi do zaprezentowania całkiem nowego BMW Serii 7. Kolejna generacja flagowej limuzyny choć zadebiutuje oficjalnie 10 czerwca, to w internecie już można znaleźć pierwsze fotografie auta, pochodzące z austriackiego konfiguratora.

Wygląd nowej "siódemki" nie zaskakuje. Stonowane i eleganckie nadwozie utrzymano według aktualnego kodu stylistycznego marki. Podobnie jest też we wnętrzu, w którym panuje dobrze znany design stosowany w autach BMW.

Pozycjonowane w najwyższej klasie BMW Serii 7 jest lżejsze nawet o 130 kg. Niższa masa własna to automatycznie też obniżone zużycie paliwa. Udało się to dzięki szerszemu zastosowaniu różnych kompozytów w budowie auta. Do napędu wykorzystano mocne silniki. Podstawowy wariant wysokoprężny 730d generuje 265 KM. Nie zabraknie w ofercie odmiany 740i o mocy 326 KM, czy wariantu 750i o sile 450 KM.

Zobacz: Najnowsza generacja BMW Serii 7 rozbita podczas testów

Spore innowacje pojawiają się dopiero w wyposażeniu. Samochód będzie tradycyjnie obszerny i bardzo wygodny, w czym pomoże wciąż dopracowywany system regulacji twardości zawieszenia (Dynamic Damper Control). Innowacje obejmą elementy wpływające na bezpieczeństwo jazdy i ochronę podróżujących. Przednie światła oparto o laserową technologię BMW. Bardzo nowoczesnym systemem będzie możliwość samodzielnego parkowania bez ingerencji kierowcy. Spodziewać się należy również jeszcze lepszych mechanizmów wyręczających kierowcę z obserwacji otoczenia, czy rozbudowanych multimediów. Udoskonalony został iDrive Touch Display, który na dodatek umożliwi sterowanie funkcjami auta przy pomocy gestów.

Z austriackiego cennika, który pojawił się w internecie wynika, że cena będzie startować od 100 445 euro. Oficjalny debiut luksusowej limuzyny odbędzie się 10 czerwca 2015 roku

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: