SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Caterham AeroSeven Concept: nowy projekt brytyjskiej marki - ZDJĘCIA + WIDEO

Caterham AeroSeven Concept: nowy projekt brytyjskiej marki - ZDJĘCIA + WIDEO

20.09.2013, godz. 18:20
Caterham AeroSeven Concept
foto: Caterham

Caterham to brytyjski producent słynący z lekkich i szybkich pojazdów, które sprawdzają się przede wszystkim na torze wyścigowym. Do tej pory niemal wszystkie modele wyglądały jednakowo, jednak teraz firma pokazała projekt, który być może zmieni tę tradycję. Na razie AeroSeven Concept pozostaje autem koncepcyjnym, jednak istnieje szansa na to, że wejdzie do produkcji seryjnej.

Koncept powstał na bazie zmodyfikowanej platformy Caterhama Seven CSR, a w jego budowie udział brały specjalistyczne podgrupy brytyjskiej marki - Caterham Technology & Innovation, Caterham Composites i Caterham F1 Team. Auto wygląda zupełnie inaczej niż inne pojazdy w gamie marki - jest nowoczesne, agresywne i kontrowersyjne. Jedni za stylistykę pokochają, inni zaś nie będą mieć skrupułów przed tym, by wsadzić choćby jeden egzemplarz pod prasę.

>>> Alfa Romeo 8C-35 z 1936 roku sprzedana za 29,5 mln zł <<<

Wnętrze to stara dobra szkoła Caterhama (czytaj spartańska prostota) wzbogacona o nowoczesną technologię - duży, kolorowy wyświetlacz na desce rozdzielczej. Miejsca jest tu tylko dla dwóch osób, przy czym nawet one nie będą mogły powiedzieć, że podróżują w komfortowych warunkach.

Pod maską AeroSeven Concept pracuje benzynowy silnik Duratec dostarczany od Forda oraz modyfikowany przez speców z Caterhama. Jednostka rozwija 240 KM przy 8500 obr./min, a sprint 0-100 km/h trwa mniej niż 4 sekundy. Ponadto auto otrzymało regulowaną kontrolę trakcji oraz system kontroli startu. Istnieje szansa na to, że nowy projekt trafi do produkcji w 2014 roku.

WIDEO - tak prezentuje się Caterham AeroSeven Concept

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: