SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Caterham Seven Superlight Twenty: urodzinowy sprinter

Caterham Seven Superlight Twenty: urodzinowy sprinter

11.09.2015, godz. 14:38
Caterham Seven Superlight Twenty
Caterham Seven Superlight Twenty foto: materiały prasowe

Caterham jest znaną marką na świecie, która zajmuje się produkcją ultralekkich i szybkich samochodów. Jeden z ich modeli obchodzi właśnie 20. urodziny istnienia na rynku.

Caterham Seven Superlight Twenty. Ultralekki samochód sportowy, którego łączna masa nie przekracza 500 kg! Tak lekką konstrukcję udało się uzyskać, dzięki zastosowaniu specjalnych komponentów - m.in. włókna węglowego. Odkryty pojazd jest raczej przeznaczony na tory wyścigowe, niż na publiczne drogi. Zrezygnowano nawet z lakierowania auta, aby uzyskać lepszą wagę - dzięki polerowaniu aluminium zaoszczędzono 6 kg!

Kliknij: Caterham Seven 165: najsłabszy model w rodzinie

Napęd Caterhama Seven Superlight Twenty, składa się z benzynowego silnika o pojemności 1.6, który dostarczył Ford. Rozwija on 135 KM, a moc na koła trafia poprzez 6-biegową przekładnię manualną. Dzięki krótkim przełożeniom sprint do 100 km/h trwa 5 sekund, a prędkość maksymalna to 196 km/h. Z technicznych ciekawostek znajdziemy m.in. lekkie koło zamachowe, sportowe zawieszenie i szperę.

Również wewnątrz poszukiwano zbędnych kilogramów. Dlatego też sportowe fotele zostały wymienione na lekkie kubełkowe, które wykonano z włókna węglowego. Przed pasażerem znajduje się również tabliczka z numerem egzemplarza - seria Caterhama Seven Superlight Twenty została ograniczona do 20 sztuk! Cena? 29 995 funtów (ponad 170 000 zł) za gotowe auto lub 26 995 funtów (ponad 155 000 zł) za zestaw do złożenia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: