SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Cena czyni cuda! Ford Ka (najtańszy nowy samochód na rynku) doceniony przez Polaków

Cena czyni cuda! Ford Ka (najtańszy nowy samochód na rynku) doceniony przez Polaków

08.04.2014, godz. 12:52
Ford Ka
foto: Ford

Jeszcze do niedawna produkowany w Polsce Ford Ka nie cieszył się popularnością naszego rynku. Najmniejsze auto z gamy modelowej sprzedawało się słabo, ale teraz sytuacja ta odwróciła się o 180 stopni! Dzięki znacznemu obniżeniu ceny, maluszka można dziś nazwać niemal bestsellerem.

Polskie przedstawicielstwo koncernu Ford, po tym jak wprowadziło nowe ceny za model Ka, chyba nie spodziewało się tak dużego zainteresowania. Produkowane w tyskich fabrykach samochody (bliźniacze konstrukcje z Fiatem 500) z rocznika 2014, dostępne są w atrakcyjnej cenie równej 25 650 złotych brutto.

Nowy cennik obowiązujący od 1 lutego, automatycznie przełożył się na podwyższony wynik sprzedaży. W styczniu na auto zdecydowało się zaledwie 12 klientów, a już w lutym i marcu małego Forda kupiło 230 osób! Dla porównania niemal tyle egzemplarzy łącznie, polskie przedstawicielstwo sprzedało w ciągu ostatnich dwóch lat! Jak podaje serwis Onet.pl, w 2012 i 2013 roku były to dokładnie 262 egzemplarze.

Sprawdź: Polski Ford Ka - aktualny CENNIK miejskiego autka na rok 2014

Co klient otrzymuje za kwotę 25 650 złotych? Okazuje się, że całkiem dużo. Pod maską pracuje silnik benzynowy 1.2-litra o mocy 69 KM, wyposażony w system Start-Stop. Do tego pojazd posiada: przednie poduszki powietrzne, ABS, komputer pokładowy, immobiliser, lakierowane zderzaki. M.in. za przydatny pakiet klimatyzacji z radiem z CD i MP3, trzeba dopłacić 2,5 tys. zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: