SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Chevrolet Camaro Convertible 2016 pokazany - WIDEO

Chevrolet Camaro Convertible 2016 pokazany - WIDEO

25.06.2015, godz. 12:22
2016 Chevrolet Camaro Convertible
2016 Chevrolet Camaro Convertible foto: Chevrolet

Najpierw w połowie maja Amerykanie odsłonili oficjalnie 6. generację muskularnego Chevroleta Camaro, a teraz pod koniec czerwca debiut zalicza wersja z otwartym nadwoziem. Camaro Convertible wyposażone w elektrycznie składany materiałowy dach i trzy różnie silniki do wyboru, dołącza do bogatego portfolio marki.

Camaro w wersji cabrio bazuje technicznie na odmianie coupe. Do budowy wykorzystano nowoczesną platformę Alpha, użytą już w nowych Cadillakach ATS i CTS. Została ona jednak aż w 70-procentach dostosowana do potrzeb sportowego produktu Chevroleta, co pozwoliło na obniżenie masy własnej o 90 kg.

Wnętrze to całkowicie nowa architektura, z lepszymi materiałami wykończeniowymi i nowocześniejszymi systemami wspierającymi jazdę. Mechanizm sterujący składanym dachem jest elektryczny i działa maksymalnie do prędkości 50 km/h. Istnieje też możliwość zdalnego składania dachu przy pomocy kluczyka.

Zobacz też: 2016 nowy Chevrolet Camaro oficjalnie pokazany!

Chevrolet obiecuje lepszą sztywność nadwozia jak w poprzedniku. Dzięki temu auto ma lepiej zachowywać się w zakrętach, dając jednocześnie wysoki komfort jazdy nawet po nierównościach.

Pod maską Camaro Convertible może mieścić się jedna z trzech jednostek napędowych. Podstawowy motor jest 4-cylindrowy o pojemności 2.0-litra z turbodoładowaniem (275 KM i 400 Nm). Wolnossący silnik 3.6-litra V6 generuje 335 KM i 385 Nm. Na szczycie listy odmiany z dopiskiem SS, montowane jest 6.2-litra V8 o sile 455 KM i 617 Nm. Napęd przekazuje na tył 6-biegowy manual, lub 8-stopniowy automat.
.

WIDEO - zobacz z bliska Chevroleta Camaro Convertible
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: