SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Chevrolet Corvette w wersjach Atlantic i Pacific do produkcji

Chevrolet Corvette w wersjach Atlantic i Pacific do produkcji

04.05.2014, godz. 09:45
Chevrolet Corvette Pacific
Chevrolet Corvette Pacific foto: Chevrolet

Dwie koncepcyjne odmiany najnowszej Corvette - wersje Atlantic i Pacific zostaną wprowadzone do na rynek. Sprzedaż ruszy w Stanach Zjednoczonych jesienią tego roku.

chevrolet-corvette-pacific
Chevrolet Corvette Pacific foto: Chevrolet

Chevrolet zdecydował, że oryginalnie wyglądające auta zaprezentowane w ubiegłym roku na targach SEMA Motor Show, będą cieszyć się zainteresowaniem.

Corvette Atlantic w odmianie koncepcyjnej nawiązywał wyglądem i detalami do stylistyki prywatnych odrzutowców. W tym celu zastosowano eleganckie spoilery, poszerzone progi boczne, sportowy dyfuzor, 19 i 20-calowe obręcze aluminiowe oraz zamszowe wykończenie wnętrza. Model seryjny nie będzie aż tak imponujący, ale dostanie kilka przyjemnych akcentów. Wyróżnikiem będą detale wykończeniowe nadwozia "Shark Gray" i felgi o nazwie "Chrome Torque". We wnętrzu uległy zmianie tylko dywaniki podłogowe.

Przeczytaj: Chevrolet Captiva 2.2 Diesel AWD - TEST SUV-a po liftingu od SuperAuto24.pl

Corvette Pacific imponowała na targach SEMA czerwonym lakierem nadwozia uzupełnionym czarnymi dodatkami w postaci pasów biegnących przez środek maski silnika i karbonowych dokładek dekoracyjnych. Również w tym przypadku producent zastosował 19-calowe koła z przodu i 20-calowe z tyłu, a także sportowe fotele Competition Sport i kierownicę spłaszczoną u dołu. Odmiana produkcyjna będzie wyglądała niemal identycznie. Pojawią się jeszcze dodatkowo spoilery z włókna węglowego oraz czerwone zaciski hamulców.

chevrolet-corvette-atlantic
Chevrolet Corvette Atlantic foto: Chevrolet
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: