SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Chevrolet Malibu ponownie odświeżony - ZDJĘCIA

Chevrolet Malibu ponownie odświeżony - ZDJĘCIA

05.06.2013, godz. 10:41
Chevrolet Malibu
foto: Chevrolet

Nie tak dawno pojawił się na rynku, a już został odświeżony - mowa o Chevrolecie Malibu. Model, który miał swą premierę w połowie 2011 roku przeszedł właśnie facelifting. Czy zabieg ten sprawi, że potencjalni klienci łaskawszym okiem spojrzą na globalną limuzynę spod znaku złotego krzyża?

Dosyć szybko przeprowadzony lifting limuzyny ma za zadanie podtrzymać zainteresowanie modelem, z którym firma Chevrolet wiąże duże nadzieje. Jeśli chodzi o zmiany w karoserii, to z zewnątrz uwagę przykuwa głównie przednia partia nadwozia. Auto otrzymało bowiem bardziej agresywny wizerunek, a to za sprawą m.in. nowej osłony chłodnicy. Wewnątrz została zainstalowana przemodelowana konsola centralna, a nowe przednie fotele o innym kształcie sprawiły, że przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy wzrosła - osoby zasiadające z tyłu będą miały teraz do dyspozycji aż o 31,7 mm więcej miejsca na kolana.

>>> Chevrolet Orlando 1.8 - TEST 7-miejscowego minivana od SuperAuto24.pl <<<

Malibu po faceliftingu zostanie wyposażone w lepsze amortyzatory, skuteczniejszy układ hamulcowy oraz bardziej dopracowany układ kierowniczy. Przy okazji zmodernizowano też gamę jednostek napędowych. W USA Malibu dostępne będzie z nowym 2.5-litrowym benzyniakiem o mocy 197 KM oraz momencie obrotowym równym 253 Nm. Jednostka ta zostanie wyposażona w układ start-stop, co ma pomóc w obniżeniu zużycia paliwa. Turbodoładowany motor o pojemności 2.0 l również przeszedł metamorfozę i będzie on teraz rozwijać 262 KM i 400 Nm.

Aktualnie na polskim rynku Chevrolet Malibu oferowany jest z benzynową jednostką napędową o pojemności 2.4-litra (167 KM, 225 Nm) lub z dwulitrowym dieslem o mocy 160 KM i momencie równym 350 Nm. Na obecną chwilę producent nie wspomina nic o zmianach dotyczących mechaniki w europejskich odmianach. Odświeżony model pojawi się w salonach sprzedaży pod koniec tego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: