SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Chevrolet Volt drugiej generacji: efektowny i jeszcze bardziej wydajny - WIDEO

Chevrolet Volt drugiej generacji: efektowny i jeszcze bardziej wydajny - WIDEO

15.01.2015, godz. 13:01
2016 Chevrolet Volt II
2016 Chevrolet Volt II foto: Chevrolet

Technologia akumulatorowych i hybrydowych pojazdów rozwija się w najlepsze. Jak ważne dla świata motoryzacji są samochody zasilane energią elektryczną, pokazuje całkiem nowa generacja Chevroleta Volta.

General Motors wierzy, że przyszłość będzie należeć do pojazdów elektrycznych, dlatego też inwestuje miliony dolarów w rozwój pojazdów zasilanych prądem. Zaprezentowana na targach w Detroit druga generacja Volta, to wyraźna ewolucja poprzednika. Auto w prawdzie wygląda całkiem inaczej, ale jego jednostka napędowa to już tylko poważnie zmodyfikowana wersja tego, co poznaliśmy we wcześniejszym wydaniu znanym w Europie jako Opel Ampera.

Zobacz też: Chevrolet Bolt EV Concept: elektryczne pudełko – WIDEO

Chevrolet Volt II to specyficzny model elektryczny, który do ładowania akumulatorów wykorzystuje motor spalinowy. Uruchamiany w momencie poprawienia zasięgu silnik benzynowy działa jak agregat prądotwórczy i przyczynia się do zwiększenia dystansu. Zmiany zastosowane w zespole napędowym obniżyły masę silnika o 100 kg. Generowana elektryczna moc to 149 KM i 398 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,6 sekundy.

Dzięki technologii i aerodynamicznej sylwetce, średnie zużycie paliwa ma kształtować się na poziome 5,7 l/100 km. Zasięg auta na jednym tankowaniu to około 640 kilometrów. Przy pełnym naładowaniu baterii i umiejętnej jeździe polegającej na uzupełnianiu zapasów energii, zasięg podobno da się wydłużyć nawet do 1600 kilometrów. W kabinie prym wiodą wyświetlacze i dotykowa obsługa funkcji pojazdu.

Nowy Chevrolet Volt trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w połowie roku 2015.

WIDEO - tak wygląda 2016 Chevrolet Volt II

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: