SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Chińczycy udowadniają jakość: Qoros 3 Sedan z 5 gwiazdkami Euro NCAP - WIDEO

Chińczycy udowadniają jakość: Qoros 3 Sedan z 5 gwiazdkami Euro NCAP - WIDEO

25.09.2013, godz. 14:19
Qoros 3 Sedan - crash test Euro NCAP
foto:

Chińczycy mogą pochwalić się prawdziwym przełomem. Azjatycka firma Qoros, mająca w swoim portfolio samochód o nazwie Qoros 3 Sedan, którym zamierza podbić Europę, z sukcesem poddała auto wymagającym testom bezpieczeństwa niezależnej organizacji Euro NCAP. Zdobyta nota 5 gwiazdek udowadnia, że Qoros poważnie traktuje klientów Starego Kontynentu.

Chińczycy za wszelką cenę chcą udowodnić, że są dobrzy nie tylko w podrabianiu aut znanych marek, ale także w produkcji własnych pojazdów. Z takiego założenia wychodzi Qoros, marzący i podboju najtrudniejszego rynku zbytu na świecie - Europy.

Państwo Środka to dziś największy rynek pojazdów na świecie, a to przekłada się na spory skok technologiczny w dziedzinie rozwoju chińskich samochodów. Chińczycy z każdym rokiem zdobywają coraz większe doświadczenie w produkcji własnych pojazdów, czego świetnym przykładem jest Qoros 3 Sedan. Auto klasyfikowane w górnej granicy segmentu C, napędzane jest w podstawowej wersji 4-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.6-litra o mocy 126 KM i 155 N. Kolejna odmiana 1.6-litra z turbodoładowaniem dostarcza 156 KM i 210 Nm. Napęd przenosi na przednie koła 6-biegowa manualna skrzynia biegów, lub opcjonalna automatyczna z podwójnym sprzęgłem.

Pojazd w najnowszych testach zderzeniowych według wytycznych Euro NCAP, zaliczył próby wypadkowe na 5 gwiazdek. Tak oto przedstawiają się procentowe punktacje: bezpieczeństwo dorosłych pasażerów - 95%, bezpieczeństwo przewożonych dzieci - 87%, bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem - 77%, ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa - 81%.

WIDEO - tak zachowuje się podczas zderzenia Qoros 3 Sedan

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: