SuperAuto nowości Citoren C4 Cactus świetnie przyjęty - Francuzi zwiększają produkcję

Citoren C4 Cactus świetnie przyjęty - Francuzi zwiększają produkcję

29.10.2014, godz. 09:20
Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus foto: zdjęcia własne

Nietuzinkowo prezentujący się crossover jakim jest Citroen C4 Cactus, został gorąco przyjęty przez motoryzacyjny rynek. Okazuje się, że klienci w Europie chętnie składają zamówienia na ten samochód, przez co Citroen zdecydował o zwiększeniu jego produkcji.

Nieco grotoskowy pod względem desinu C4 Cactus, odzwierciedla nową filozofię marki opartą o więcej designu, więcej komfortu i więcej użytecznych technologii. Francuska marka takie zmiany zamierza systematycznie wdrażać do całej swojej gamy produktowej. Wszystko to w rozsądnym budżecie o czym świadczy podstawowa wersja START. Auto z silnikiem benzynowym 1.2 PureTech o mocy 75 KM kosztuje w bazowej odmianie 51 900 zł.

Sprawdź też: Citroen C4 Cactus - szybki TEST zapoznawczy: bo fantazja nie zna granic - ZDJĘCIA

Od cerwca do sierpnia sprzedano na Starym Kontynencie blisko 9 tys. egzemplarzy. Według szacunków roczna sprzedaż ma przybrać poziom 50-100 tys. sztuk. W związku z dobrą sprzedażą auta, zakłady w Hiszpanii gdzie wytwarzany jest Cactus, zwiększają już od listopada produkcję o 20 proc. Oznacza to uruchomienie dodatkowych zmian w soboty. Pierwotnie Francuzi planowali sprzedawać C4 Cactusa wyłącznie w krajach UE, ale teraz plany eksportowe zaczynają sięgać dalej.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: