SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Citroen C1 Urban Ride Concept: jeszcze bardziej uniwersalny - FOTO

Citroen C1 Urban Ride Concept: jeszcze bardziej uniwersalny - FOTO

23.09.2014, godz. 17:00
Citroen C1 Urban Ride Concept
Citroen C1 Urban Ride Concept foto: Citroen

Rozwijająca się moda na crossovery powoduje popłoch wśród procentów. Kolejne marki zagospodarowują coraz to nowe segmenty wyżej postawionymi nad ziemią autami, które coraz rzadziej są wyposażane w napęd na cztery koła. Ciekawą nowość, plasowaną w najmniejszym segmencie A przedstawili Francuzi - pojazd to Citroen C1 Urban Ride Concept.

Citroen w odpowiedzi na stylowego Opla Adama Rocks, stworzył własną interpretację poręcznego pojazdu, jeszcze lepiej sprawdzającego się w zatłoczonym mieście. Bardziej muskularny model C1, dorobił się widocznych osłon na błotnikach, progach i zderzakach, a jego prześwit został zwiększony. Smaczki te sprawiają, ze samochodzik ma lepiej radzić sobie na krawężnikach i nie obawiać się parkingowych obcierek.

Sprawdź też: Nowy Citroen C1 na rok 2014: polski CENNIK nowego maluszka - ZDJĘCIA

Citroen C1 Urban Ride tak samo jak wspomniany Opel dostał też duży fragment otwieranego dachu. Ma to sprzyjać przyjemniejszym podróżom w towarzystwie pogodnej aury. Auto to jeszcze prototyp, ale można się spodziewać, że w niedługim czasie przerodzi się w odmianę produkcyjną, tak jak było to w przypadku Adama Rocks. Debiut samochodu już na początku października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: