SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nowy Citroen C3 Aircross: napompowany nietypowością

Nowy Citroen C3 Aircross: napompowany nietypowością

13.06.2017, godz. 09:38
Citroen C3 Aircross
Citroen C3 Aircross foto: Citroen

Citroen przyspiesza światową ofensywę w segmencie SUV-ów. Zupełnie nowy model jakim jest Citroen C3 Aircross, to pełen wyrazu pojazd plasujący się w segmencie podwyższonych kompaktowych aut. Osobowość tego modelu odzwierciedla oryginalna stylizacja oraz liczne możliwości personalizacji. Auto trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

Citroen po wprowadzeniu modelu C5 Aircross, teraz przedstawia światu model C3 Aircross. Auto to liczne możliwości personalizacji, obejmujące 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięć możliwości wystroju wnętrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, auto oferuje komfortową i niespotykanie przestronną kabinę o mocy wyjątkowych rozwiązań. Bagażnik o pojemności 410 litrów można dzięki przesuwanej kanapie powiększyć do 520 l. Dzięki przedniemu fotelowi pasażera składanemu do formy stolika, udaje się przewieźć autem przedmioty o długości 2,40 m.

Pojazd mierzący 4,15 m długości, 1,76 m szerokości i 1,64 m wysokości, ma swobodnie czuć się w mieście jak i na dalekich trasach. Zwiększony prześwit, podwyższona pozycja za kierownicą, ochronna osłona przedniego i tylnego zderzaka oraz poszerzone nadkola informują, że tym samochodem można zjechać z utwardzonych dróg. Auto jest co prawda tylko przednionapędowe, ale poruszanie się po ścieżkach o niestabilnym podłożu mają ułatwić systemy Grip Control i Hill Assist Descent. Lifestylową sylwetkę o wyraźnie zaokrąglonych kształtach podkreślają akcenty graficzne, takie jak barwne elementy relingów dachowych czy szyby w tylnych słupkach z efektem "żaluzji".

Przeczytaj: Citroen C4 Picasso 2.0 BlueHDi 150: artystyczny minivan

Auto dysponuje zaawansowanymi technologiami obejmującymi 12 systemów wspomagania prowadzenia, takimi jak wyświetlacz przezierny HUD, Active Safety Brake, system automatycznego przełączania świateł, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, czy technologie łączności z otoczeniem. Nie można zapomnieć także o takich użytecznych na co dzień rozwiązaniach jak Park Assist czy system multimedialny Connect Navi.

C3 Aircross dysponuje bogatą ofertą oszczędnych i efektywnych energetycznie silników. Jednostki benzynowe są trzy do wyboru. Podstawowy PureTech 82 został połączony ze skrzynią manualną. Kolejny PureTech 110 oferowany będzie z manualną skrzynią lub automatyczną EAT6. Mocniejszy PureTech 130 otrzymał wyłącznie 6-biegową skrzynią manualną. Silniki wysokoprężne to do wyboru: BlueHDi 100 lub Blue HDi 120 (skrzynia manualna z 6 przełożeniami).

Citroen C3 Aircross trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku, najpierw na terenie Europy, a następnie dotrze na rynki pozaeuropejskie.

Źródło: Citroen
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: