SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Citroen C4 Picasso 2013 w nowym stylu techno - ZDJĘCIA

Citroen C4 Picasso 2013 w nowym stylu techno - ZDJĘCIA

03.04.2013, godz. 10:59
Citroen C4 Picasso 2013
foto: Citroen

Citroen rozpoczyna ważny etap na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktowej i prezentuje oficjalne zdjęcia całkiem nowego modelu C4 Picasso. Minivan zaprojektowany w nowym stylu techno, na rodzimym rynku francuskim pojawi się w sprzedaży już w czerwcu.

Nowy Citroen C4 Picasso zaprezentowany na targach motoryzacyjnych Genewa 2013 w formie prototypu o nazwie Technospace, teraz został przedstawiony jako wersja produkcyjna. Najnowsza generacja minivana otrzymała bardzo odważny styl, i praktycznie wcale nie różni się od fazy koncepcyjnej. Sylwetka o dynamicznych liniach otrzymała sporo przeszkolonych powierzchni i ciekawych akcentów ozdobnych. Przód pojazdu to nietypowy pas z dwoma rzędami zaawansowanych technologicznie reflektorów oraz chromowany pas układający się w firmowe logo szewronu. Tył jest o wiele bardziej stonowany, ale zastosowano w nim światła z diodami LED z efektem 3D.

Konstrukcja auta opiera się na nowej płycie podłogowej grupy PSA EMP2 (Efficient Modular Platform 2). Masę zredukowano o 140 kg w stosunku do poprzedniej generacji C4 Picasso. Proporcje bryły są bardziej kompaktowe, przez co auto początkowo nie sprawia wrażenia minivana. Aerodynamika SCx = 0,71. Pod maską znajdzie się gama zoptymalizowanych silników o jeszcze większej wydajności. Motory na liście to: e-HDi 90 KM, e-HDi 115 KM, BlueHDi 150 KM, VTi 120 Km i THP 155 KM. Minivan będzie pierwszym modelem marki wyposażonym w silnik BlueHDi z wbudowanym modułem SCR (Selective Catalytic Reduction) spełniający normy emisji Euro 6.

>>> Nowy Citroen C3: Lifting i modernizacja auta klasy B - ZDJĘCIA <<<

Wymiary pojazdu przedstawiają się następująco: długość wynosi 4430 mm, szerokość mierzy 1830 mm, a wysokość 1610 mm (oznacza to, że nowy C4 Picasso jest o 40 mm krótszy i o 50 mm niższy od obecnego modelu). Rozstaw osi wynoszący 2785 mm został zwiększony o 55 mm w stosunku do poprzednika. pojemność bagażnika sięga 537 litrów (obecny model posiada 500 l), a po przesunięciu drugiego rzędu siedzeń maksymalnie do przodu wartość wzrasta do 637 litrów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: