SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Citroen C5 CrossTourer: polski CENNIK podwyższonego kombi - WIDEO

Citroen C5 CrossTourer: polski CENNIK podwyższonego kombi - WIDEO

16.04.2014, godz. 11:38
Citroen C5 Cross Tourer
foto: Citroen

Samochody z Francji są kojarzone raczej z wygodą i komfortem, niż jazdą w terenie. Te stereotypy nie przeszkodziły Citroenowi w zbudowaniu modelu C5 w odmianie przeznaczonej na bezdroża. Samochód, który pokazano po raz pierwszy na targach w Genewie, jest już dostępny w polskich salonach. Cena rozpoczyna się od 127 500 zł.

Samochód na tle standardowej wersji wyróżnia się nieco bardziej agresywnym, off-roadowym designem. Nadkola otrzymały czarne nakładki z tworzywa sztucznego, które poszerzają optycznie sylwetkę auta. Relingi dachowe w czarnym kolorze współgrają z zresztą dodatków bodykitu. Przedni i tylny zderzak wyposażono w płyty ochronne imitujące szczotkowane aluminium. Lusterka boczne są chromowane. Powagi na drodze Citroenowi dodają 18-calowe obręcze ze stopów lekkich.

Przeczytaj też: Citroen C4 Cactus: awangarda w wersji produkcyjnej

W poruszaniu się poza utwardzonym szlakiem pomóc ma zwiększony względem normalnej odmiany o 15 mm prześwit, który automatycznie obniża się podczas jazdy z wyższymi prędkościami. C5 CrossTourer wyróżnia się zaawansowanym zawieszeniem, które dopasowuje poziom sztywności i tłumienia do prędkości jazdy i jakości nawierzchni. Do typowej jazdy w terenie Citroen udostępnia dwa podwyższone poziomy prześwitu (wyżej o 6 cm do 10 km/h i o 4 cm do 40 km/h).

Takie zawieszenie jest dostępne w każdej odmianie Crosstourera niezależnie od jednostki napędowej (oprócz HDi 115 z "manualem" i e-HDi 115 Airdream z 6-przełożeniową skrzynią automatyczną, które nie występują na polskim rynku).

Citroen C5 CrossTourer - CENA w POLSCE

wersja cena
C5 2.0 HDi 160 Exclusive CrossTourer 127 500 zł
C5 2.0 HDi 160 Automat Exclusive CrossTourer 134 500 zł
C5 2.2 HDi 200 Automat Exclusive CrossTourer 144 900 zł

.

WIDEO - zobacz, jak wyglada Citroen C5 CrossTourer

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: