SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Citroen Spacetourer 4x4 E Concept - w zimowym kamuflażu

Citroen Spacetourer 4x4 E Concept - w zimowym kamuflażu

14.02.2017, godz. 13:22
Citroen Spacetourer 4x4 E Concept
Citroen Spacetourer 4x4 E Concept foto: SuperAuto24.pl

Producenci powoli przygotowują się do targów motoryzacyjnych w Genewie, co oznacza wysyp ciekawych konceptów. Po francuskich eksperymentach z Citroenem C3 (już pod nazwą C- Aircross), przyszedł czas na Spacetourera 4x4 E.

Po raz kolejny można zauważyć, że styliści z Citroena bawili się świetnie podczas tworzenia tego konceptu. Spacetourer otrzymał zimowy kamuflaż przyozdobiony czerwonymi akcentami, a sam samochód został podniesiony o 60 milimetrów w stosunku do cywilnej wersji. Oparto go na najkrótszej wersji nadwozia francusko-japońskiego MPV.

Pisaliśmy o: Citroen C-Aircross concept – kolejny w rodzinie

W kabinie ograniczono szaleństwa. Pomieścimy tu pięć osób, a przednie fotele przygotowano w stylu kapitańskim.

Warto zwrócić uwagę na układ napędowy. Choć to tylko koncept, daje on nadzieję na wprowadzenie tego typu auta do produkcji. Pod maską znajdziemy dwulitrową jednostkę wysokoprężną o mocy 150 koni mechanicznych, która to współpracuje z nową skrzynią. Przekładnia została przygotowana przez Automobiles Dangel, jest manualna i pozwala na napęd obydwu osi.

Citroen Spacetourer 4x4 E Concept zostanie zaprezentowany podczas pierwszego dnia prasowego na targach w Genewie (7 marca). Co ciekawe, rok temu Citroen pokazywał tam projekt HYPHEN, również oparty na Spacetourerze.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: