SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Co dalej z Oplem GT?

Co dalej z Oplem GT?

05.01.2017, godz. 13:19
Opel GT Concept
Opel GT Concept foto: Opel

Zdumiewający koncept Opla GT zaprezentowany podczas zeszłorocznego Salonu Samochodowego w Genewie pokazał, że producent z werwą podszedł do pomysłu małego GT. Dziś okazuje się, że przed wersją produkcyjną piętrzą się spore problemy.

Opel GT wywołał niemały szok w Genewie. Nie tylko niezwykle wyróżniał się na stoisku producenta, otoczony przez Adama czy Cascadę, ale przyćmił swoją obecnością inne perełki podczas tej wystawy. Choć futurystycznie nakreślony model nie mógł wejść do produkcji w takiej formie, gorąco trzymaliśmy kciuki za sukces auta.

Zobacz też: TEST Opel Astra 1.6 Turbo: pozornie zwyczajny kompakt

Wychodzi jednak na to, że samo trzymanie kciuków nie pomaga. Karl-Thomas Neumann, szef Opla, twierdzi, że problemem (jak zwykle) okazują się pieniądze. Rynek sportowych coupe znacznie zmalał. Wystarczy spojrzeć na sprzedaż bliźniaków Toyota GT86 i Subaru BRZ. To świetne samochody, jednak znajdują się na samym końcu tabelki rejestracji nowych pojazdów.

Opel musiałby opracować zupełnie nową platformę dla Opla GT, co wiąże się z olbrzymimi kosztami. Inną opcją jest współpraca z inną marką (jak Toyota i Subaru). Plotki mówią, że Opel może związać się z konglomeratem SAIC, który razem z GM podbija rynek Chin. SAIC jest właścicielem nieco zapomnianego MG.

Ile będziemy czekać na ostateczną decyzję? Okazuje się, że nawet dwa lata! Jeszcze przez tyle czasu koncept Opla GT będzie prezentował się w miarę świeżo. Później jednak okaże się bezużyteczny...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: