SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Co Honda zaprezentuje na targach Genewa 2014

Co Honda zaprezentuje na targach Genewa 2014

12.02.2014, godz. 13:15
Honda Civic IX Type R - szkic koncepcyjny
foto: Honda

Honda poinformowała o gamie nowości, które zaprezentuje podczas tegorocznego 84. Salonu Samochodowego w Genewie. Na stoisku japońskiego producenta pojawi się m.in. długo wyczekiwana przez fanów marki Honda Civic Type R, świętująca swoją światową premierę.

Civic Type R Concept

Najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym przez Hondę na targi genewskie będzie światowa premiera modelu Civic Type R Concept, demonstrującego kierunek stylizacji nadwozia produkcyjnej wersji tego auta, które wejdzie do sprzedaży w 2015 roku. Auto zostało nazwane przez projektantów "samochodem wyścigowym przeznaczonym na publiczne drogi", za sprawą ekspresyjnego i eleganckiego designu. Odzwierciedla on dynamiczne osiągi, z których słyną modele Hondy oznaczone symbolem "Type R".

FCEV Concept

Drugim premierowym modelem będzie Honda FCEV Concept, potwierdzając tym samym ważną pozycję japońskiego producenta w opracowywaniu zaawansowanych technologii. Atrakcyjna i aerodynamiczna stylistyka auta koncepcyjnego to prawdopodobny kierunek stylizacji następnej generacji Hondy z ogniwami paliwowymi. Debiut tego modelu na rynkach USA i Japonii przewidziany jest na rok 2015, a w dalszej kolejności samochód ma trafić do Europy.

Zobacz też: Honda Vision XS-1 Concept: pojęcie minivana po japońsku

Honda NSX

Na genewskim stoisku Hondy znajdzie się również układ napędowy nowego supersamochodu NSX. Pojazd wyposażono w usytuowany wzdłużnie silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem podwójnego turbodoładowania, sprzężony z innowacyjnym, trzysilnikowym układem hybrydowym Sport Hybrid SH-AWD (ang. Super Handling All Wheel Drive).

Civic WTCC

Honda - zdobywca tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji konstruktorów w wyścigach WTCC w sezonie 2013, wystawi również w Genewie model Civic WTCC w barwach na rok 2014. Na wystawie znajdzie się również bolid RA271, który wziął udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 1964 roku, debiutując podczas Grand Prix Niemiec na torze Nurburgring, a także turbodoładowany silnik RA168E, który zdominował serię F1 w 1988 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: