SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Conquest Knight XV: pancerny SUV dla milionerów (takim autem jeździł Janukowycz) - WIDEO

Conquest Knight XV: pancerny SUV dla milionerów (takim autem jeździł Janukowycz) - WIDEO

26.02.2014, godz. 03:30
Conquest Knight XV
foto: Conquest Vehicles

Kiedy ujawniono kolekcję aut obalonego prezydenta Ukrainy, okazało się, że wśród niezwykłych pojazdów Janukowycza znalazł się militarno-luksusowy Conquest Knight XV. Wielki wóz kanadyjskiej produkcji to potężna, opancerzona maszyna o ogromnej wartości. W poniższym tekście przybliżamy sylwetkę tej niezwykłej terenówki.

Sylwetka pojazdu jest prawdziwie monumentalna. Samochód mierzy aż 6,1 m długości, 2,54 m wysokości i 2,34 m szerokości. Conquest Vehicles, który jest jego producentem, reklamuje model Knight XV jako najbardziej bezpieczne auto terenowe na świecie. Ogromny "rycerz" jak sama nazwa wskazuje, został seryjnie opancerzony, co daje mu wielką przewagę względem innych standardowych samochodów.

Przedsiębiorstwem produkującym to militarne monstrum jest firma z Kanady, która od lat specjalizuje się w dostarczaniu niezniszczalnych pojazdów nieprzyzwoicie bogatym klientom. Do zbudowania Knighta użyto odpornych materiałów takich jak konstrukcja kuloodporna stal, włókno węglowe, wzmocnione aluminium i inne kompozyty. Kuloodporne szyby chroniące pasażerów mają aż 64 milimetry grubości, a opon nie da się przebić.

Zobacz też: Samochody Janukowycza. Prezydent Ukrainy miał garaż pełen zabytkowych maszy - WIDEO

Hymmer przy nim to "pikuś". We wnętrzu pogromcy amerykańskiej, wojskowej maszyny, wygodnie zasiądzie do 6 osób, w tym każda na niezależnym, w pełni elektrycznie sterowanym fotelu. O luksusowy charakter samochodu dba najwyższej jakości tapicerka ze skóry naturalnej, czy wysokiej klasy zestaw audio firmy Alpine. Ponadto dla zapewnienia rozrywki podróżującym w środku Knighta zamontowano konsolę do gier Playstation. Z przodu i z tyłu pojazdu zainstalowano kamery z noktowizorem.

Za napęd Knighta XV odpowiadają silniki Forda. Pierwszy benzynowy motor V10 o pojemności 6.8-litra generuje moc 326 KM, a drugi 6.7-litrowy diesel w układzie V8 Turbo dostarcza moc 300 KM. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu i masę dochodzącą do blisko 6 ton, te wartości nie robią wielkiego wrażenia. Trzeba jednak pamiętać, że Knight nie został stworzony z myślą o ściganiu się, a o bezpiecznym przewiezieniu pasażerów z punktu A do B. Paliwo magazynowane jest w potężnym baku o pojemności 238 litrów, który dodatkowo można zamówić opcjonalnie w powiększonej wersji.

Cena tego wyjątkowego pojazdu w przeliczeniu na polską walutę to minim dwa miliony złotych. Takiego właśnie Knighta XV posiadał ukraiński krezus Ołeksandr Janukowycz - syn obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

WIDEO - tak prezentuje się Knight XV przy Hummerze H2

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: