SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Corvette Stingray Premiere Edition: specjalna edycja na jubileusz modelu - ZDJĘCIA

Corvette Stingray Premiere Edition: specjalna edycja na jubileusz modelu - ZDJĘCIA

30.06.2013, godz. 04:21
Chevrolet Corvette Stingray Premiere Edition
foto: Chevrolet

Corvette Stingray Premiere Edition powstała dla uczczenia 60 rocznicy pojawienia się pierwszej generacji tego sportowego auta. Aż trudno uwierzyć, że samochód ten jest już tak długo na rynku. Wyjątkowa odmiana amerykańskiej nowości została pokazana w National Corvette Museum w Bowling Green w stanie Kentucky. Czym specjalny wariant różni się od podstawowej wersji?

Z zewnątrz auto można odróżnić od standardowej wersji za pomocą lakieru Laguna Blue Metallic, dachu z włókna węglowego oraz chromowanych felg. Natomiast wewnątrz Corvette Premiere Edition wzbogaciło się o karbonowe dodatki, specjalną tapicerkę Brownstone, progi z napisem Stingray oraz plakietkę numerową (powstanie tylko 500 sztuk tego wariantu).

>>> Supersamochód z Monako: Montecarlo Automobile Rascasse <<<

Chevrolet Corvette Stingray Premiere Edition jest oparty wersji 3LT (najwyższa odmiana wyposażeniowa) oraz posiada pakiet Z51 Performance wraz z zawieszeniem Magnetic Ride Control. Pod maską ukryto silnik V8 LT1 o pojemności 6.2-litra, który generuje 466 KM i 630 Nm zblokowany z 7-biegową skrzynią manualną. Dzięki niemu na sprint 0-100 km/h wystarczy zaledwie 3.8 s!

Nie zapomniano również o modyfikacjach mających na celu przygotowanie modelu do jazdy po torze: dodano wstawki aerodynamiczne, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, poprawiony układ chłodzenia oraz dorzucono układ smarowania z suchą miską olejową. Do każdego egzemplarza nabywca otrzymuje również zestaw pięciu unikatowych walizek, specjalne zaprojektowanych do auta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: