SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Cyfrowe lusterko wsteczne: Cadillac sięga po kosmiczną technologię – ZDJĘCIA

Cyfrowe lusterko wsteczne: Cadillac sięga po kosmiczną technologię – ZDJĘCIA

21.12.2014, godz. 18:00
Cyfrowe lusterko wsteczne Cadillac
Cyfrowe lusterko wsteczne Cadillac foto: Cadillac

Już w II połowie 2015 roku w modelu CT6 pojawi się lusterko wsteczne wykorzystujące obraz z kamery umieszczonej z tyłu pojazdu. Ma to zapewnić lepszą widoczność do tyłu, którą często ograniczają zagłówki czy wąska szyba.

System opiera się na kamerze umieszczonej z tyłu pojazdu oraz wyświetlaczu w technologii TFT-LCD o rozdzielczości 1280 x 240 pikseli. Kamera została przystosowana do zapewniania wysokiej jakości obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca ma zwiększone o 300% pole widzenia do tyłu i dodatkowo nie jest zasłaniany przez zagłówki czy pasażerów siedzących z tyłu.

Przeczytaj też: Cadillac ATS Coupe: Amerykanin wjeżdża do Europy

To rozwiązanie nie jest zupełną innowacją. W części samochodów osobowych (np. w Fordach) znajdziemy mały wyświetlacz kamery cofania, który uruchamia się po włączeniu biegu wstecznego. Oczywiście z przypadku lusterka w Cadillacu kierowca ma możliwość wyboru czy chce korzystać z kamery czy z tradycyjnego lusterka. Kamera systemu została pokryta specjalną powłoką hybdrofobową, która zapewni ochronę przed wodą i parowaniem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: