SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Czy to Porsche Pajun? Mniejszy brat Panamery na pierwszym FOTO

Czy to Porsche Pajun? Mniejszy brat Panamery na pierwszym FOTO

17.11.2014, godz. 12:25
pierwsza fotografia Porsche Pajun
foto: Porsche

Jakiś czas temu Porsche potwierdziło, że pracuje nad samochodem będącym mniejszą wersją ekskluzywnej Panamery. Auto roboczo okraszono nazwą Pajun, a teraz wszystko wskazuje na to, że koncepcyjna wersja jest już bliska ukończenia.

W internecie ukazała się fotografia oficjalnie pochodząca od Porsche Design - firmowego działu projektowego marki Porsche. Przedstawia ona 4-drzwiowe coupe o wymiarach wyraźnie mniejszych w stosunku do flagowej Panamery. Tylny kształt nadwozia jest wyraźnie bardziej garbaty, inaczej wyglądają lampy, a przód jest krótszy.

Przeczytaj też: Rafał Majka pojechał do ślubu Porsche Panamera Diesel - GALERIA

Można przypuszczać, że Porsche chce podgrzać zdjęciem konceptu atmosferę przed zbliżającymi się Salonem Samochodowym w Los Angeles. Jednak jest raczej mało prawdopodobne, aby niemiecka marka już teraz zaprezentowała ten model. Do tej pory w informacjach pojawiała się data premiery odmiany produkcyjnej na 2019 rok. To dlatego, że najważniejszym opracowywanym modelem przez Porsche jest teraz supercar (model 988), który ma bezpośrednio konkurować m.in. z Ferrari 458 Italia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: