SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Dacia Duster po liftingu na pierwszych zdjęciach

Dacia Duster po liftingu na pierwszych zdjęciach

28.08.2013, godz. 10:55
Dacia Duster po liftingu na rok modelowy 2014
foto: Dacia

Dacia Duster będąca najtańszym dostępnym SUV-em na światowych rynkach, przechodzi pierwszą istotną modernizację. Oferowane od 2010 roku auto zyskało dzięki odświeżeniu nowocześniejsze rysy i lepsze wyposażenie. W Polsce samochód trafi do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku.

Nowa linia modelowa samochodów rumuńskiej Dacii, wymusiła odmłodzenie sprzedawanego od 4 lat Dustera. Wóz wyróżniający się bezkonkurencyjnym stosunkiem ceny do jakości, niskimi kosztami eksploatacji, zaskakującą ilością miejsca w kabinie, oraz niesamowitymi własnościami terenowymi wersji 4x4, otrzymał kilka widocznych zmian.

>>> Nowy Nissan Terrano: szlachetniejsza Dacia Duster - FOTO <<<

SUV na rok modelowy 2014 to głównie przerysowany przód nadwozia. Zmienił się układ atrapy chłodnicy z dwoma chromowanymi pasami oraz reflektory. Wypełnienie kloszy lamp nabrało bardziej współczesnego kształtu i dorobiło się świateł do jazdy dziennej. Maskownica wlotu powietrza w zderzaku przednim zyskała wzór spójny z odmłodzonym grillem. Na dachu pojawiły się relingi z napisem DUSTER, a z tyłu delikatnie zmienione klosze lamp, inna listwa nad tablicą rejestracyjną oraz ozdobna końcówka rury wydechowej. Uzupełnieniem są 16-calowe koła ze stopów lekkich o bardziej współczesnym wzorze.

Na razie producent nie pochwalił się fotografiami wnętrza, ale można spodziewać się jedynie delikatnych zmian stylistycznych. Główną modernizację będą dodatkowe pozycje wyposażenia nieoferowanego wcześniej w Dusterze. Nie wiadomo też na razie na temat gamy silnikowej. Samochód po liftingu zadebiutuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: