SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Dacia Duster przebiła 500 000 wyprodukowanych egzemplarzy

Dacia Duster przebiła 500 000 wyprodukowanych egzemplarzy

08.12.2013, godz. 07:00
Dacia Duster 500 000 egzemplarzy
foto: Dacia

O tym, że Dacia Duster jest międzynarodowym bestsellerem niezaprzeczalnie świadczą liczby. Rumuński producent zbudował już pół miliona egzemplarzy swojego popularnego SUV-a. To rewelacyjny wynik jak na model wytwarzany od niespełna czterech lat.

Wielozadaniowy Duster zadebiutował na rynku motoryzacyjnym w 2010 roku. Popyt na tego budżetowego SUV-a przerósł najśmielsze oczekiwania producenta, dlatego niedawno został przeprowadzony jego facelifting. Co więcej, zaledwie ponad trzy lata wystarczyły, by z taśm montażowych fabryki w rumuńskim Mioveni zjechał półmilionowy egzemplarz tego modelu.

Sprawdź też: Dacia Duster po liftingu w polskiej sprzedaży - CENA od 39 000 zł

Jubileuszowe auto zamówił nabywca z Francji i prawdopodobnie właśnie tam samochód spędzi większość swojego żywota. Duster z numerem 500 000 ma zamontowaną pod maską wysokoprężną, 1.5-litrową jednostkę dCi o mocy 110 KM, a napęd trafia na wszystkie cztery koła. Szczęśliwy klient zdecydował się na lakier o nazwie Gris Olive oraz na wersję wyposażeniową Laureate.

W Polsce Dustera można kupić w bazowej wersji od 39 900 zł, jednak cena podobnie skonfigurowanej uterenowionej Dacii, jaka otrzymała półmilionowy numer, rozpoczyna się od kwoty 68 500 zł.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: