SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Dacia Duster wystartuje w rajdzie Dakar 2014

Dacia Duster wystartuje w rajdzie Dakar 2014

28.12.2013, godz. 12:00
Renault Duster
foto: Renault

Dacia Duster to pojazd dla tych, którzy potrzebują taniego auta o zdolnościach terenowych nieco większych niż oferuje większość samochodów. Rumuńska marka wchodzi w skład grupy Renault, przez co na niektórych rynkach uterenowiony model jest sprzedawany właśnie z logiem francuskiego producenta. Dokładnie taki pojazd (Renault/Dacia Duster) wystartuje w morderczym rajdzie Dakar 2014.

Dacia/Renault Duster w wersji na rajd Dakar 2014 w niewielkim stopniu przypomina swojego seryjnego odpowiednika. Auto zostało przygotowane przez oddział Renault Sport, który zadbał o to, by pojazd mógł wytrzymać trudy szaleńczego wyzwania organizowanego w Ameryce Południowej (kiedyś w Afryce).

Sprawdź: Dacia Duster po liftingu już w polskiej sprzedaży - WIDEO

Duster zyskał ramę rurową, która znosi dużo większe obciążenia niż typowa konstrukcja aut. Nadwozie zostało wykonane z kompozytów, wzmocniono wszelkie elementy mechaniczne, a pod maskę trafił silnik V6 o pojemności 3.5-litra i mocy ponad 300 KM. Oczywiście napęd jest przenoszony na wszystkie koła. Jednostka napędowa została przygotowana przez Nissana, który jest partnerem technologicznym francuskiego producenta.

Przyszłoroczny Rajd Dakar 2014 wystartuje już 5 stycznia, a finał zmagań został przewidziany na 18 stycznia. Całą trasa będzie się składać z 13 etapów o łącznej długości ponad 8500 km, co w połączeniu z wszędobylskim piachem oraz ekstremalnymi temperaturami daje iście mordercze warunki, w których poradzą sobie tylko najlepsi.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: