SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Datsun GO-cross: crossover dla mniej zamożnych

Datsun GO-cross: crossover dla mniej zamożnych

30.10.2015, godz. 20:00
Datsun GO-cross
Datsun GO-cross foto: Datsun

Datsun właśnie zaprezentował swoją wizję crossovera dla mniej zamożnych osób. Jeśli auto wejdzie do produkcji w niezmienionej formie, to szykuje się duży sukces Japończyków.

Obecna gama Datsuna obejmuje na razie dwa modele - miejskiego GO i rodzinnego GO+. Najprawdopodobniej niebawem rodzinka powiększy się o model GO-cross, który w wersji koncepcyjnej został zaprezentowany na salonie samochodowym w Tokio. Wciąż obecna moda na SUV-y i crossovery sprawiła, że większość producentów aut ma w swojej gamie przedstawiciela segmentu, więc posunięcie japońskiej marki można uznać za słuszne. Co więcej, GO-cross powstał z myślą o rynkach wschodzących i już teraz wiadomo, że będzie się wyróżniał niską ceną.

Zobacz też: Datsun on-Do: tani sedan z myślą o Rosjanach

Niestety na chwilę obecną nie znamy zbyt wielu szczegółów. Jeśli chodzi o stylistykę auta, to można ją uznać za duży plus. Japoński crossover prezentuje się nowocześnie i z pazurem, co jest rzadkością wśród budżetowych samochodów. Jeśli najnowsze dziecko Datsuna weszłoby do produkcji w niezmienionej lub delikatnie zmodyfikowanej formie, to nie miałoby się czego wstydzić nawet na tle dużo droższych konkurentów.

Produkcja Datsuna GO-cross w wersji seryjnej najprawdopodobniej ruszy na początku przyszłego roku. Auto powinno trafić na rynki Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu, południowo-wschodniej Azji oraz Afryki.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: