SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Datsun Go - pierwszy model marki po reinkarnacji - ZDJĘCIA

Datsun Go - pierwszy model marki po reinkarnacji - ZDJĘCIA

15.07.2013, godz. 15:54
Datsun Go
foto: Datsun

Nissan w marcu 2012 roku zapowiedział powrót marki Datsun, która będzie firmowała tanie nowoczesne produkty, głównie na rynkach o dużym potencjale wzrostu. Teraz w połowie bieżącego 2013 r. Japończycy prezentują pierwszy wóz reaktywowanej marki - Datsuna Go.

Właśnie jesteśmy świadkami reinkarnacji nieco zapomnianej marki Datsun, mającej na celu szybkie wpisanie się w grono tanich aut dla mas. Nissan poszedł śladem sukcesów rumuńskiej Dacii, będącej budżetową marką francuskiego Renault, z którą Japończycy od dłuższego czasu mocno współpracują.

>>> Nowy Nissan Micra po faceliftingu - ZDJĘCIA <<<

Zgodnie z zapowiedziami, Datsun zaprezentował światu swój pierwszy model pod oznaczeniem Go. Symbol ten odnosi się do oznaczenia samochodu DAT-GO, sprzedawanego prawie wiek temu. Konstrukcja miejskiego hatchbacka bazuje na płycie podłogowej Nissana Micra. Wygląd karoserii został znacznie uproszczony, podobnie jak stylistyka kabiny. Auto mierzy 378 cm długości, 163 cm szerokości i 148 cm wysokości. Napędzane jest benzynowym silnikiem o pojemności 1.2-litra, współpracującym z 5-stopniową, ręczną przekładnią. Moc przekazywana jest na koła osi przedniej.

Celem Datsuna są rynki krajów rozwijających się takich jak Indonezja, RPA czy Indie. Niestety na razie nie wiadomo, czy nowe pojazdy trafią do Europy, jednak przedstawiciele marki twierdzą, że modele będą dopasowywane konkretnie pod dany region.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: