SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Datsun Redi-Go Concept: tani mieszczuch w stylu crossovera

Datsun Redi-Go Concept: tani mieszczuch w stylu crossovera

06.02.2014, godz. 14:02
Datsun Redi-Go Concept
foto: Datsun

Targi motoryzacyjne Delhi Auto Expo 2014 okazały się sceną premier samochodów, zaprojektowanych w dużej mierze z myślą o miejskiej eksploatacji. Taki jest m.in. nowy projekt o nazwie Redi-Go Concept, należący do marki Datsun przywróconej po wielu latach rynkowej nieobecności.

Datsun przeznaczony dla krajów rozwijających się, chce w jak najszybszym tempie przekonać do siebie ludzi niższych warstw społecznych. Należąca do Nissana marka, idzie śladami sukcesów rumuńskiej Dacii, i tak samo jak Renault ma teraz własną budżetową markę. Datsun posiada w swoim współczesnym portfolio dwa samochody - model GO oraz powiększony do wersji 7-osobowej wariant GO+. Niebawem do grona tych tanich pojazdów ma dołączyć Redi-Go - 5-osobowe autko segmentu A.

Zobacz też: Datsun powiększa gamę o nowy model Go+

Redi-Go Concept, czyli najmniejszy model klasy mini o rozstawie osi mierzącym 2350 mm, został konstrukcyjnie oparty na płycie Common Module Architecture, opracowanej wspólnie przez koncern Renault-Nissan. Nieco podniesione zawieszenie studyjnego egzemplarza, dające prześwit crossovera, mówi o przeznaczeniu na gorsze drogi. Aluminiowe obręcze jakie zastosowano mają rozmiar 15-cali.

Koncepcyjna odmiana o ładnych kształtach i przyjemnym kolorze nadwozia, dostała innowacyjne LED-owe reflektory i tylne lampy z diodowymi modułami świetlnymi. Niestety trzeba się spodziewać, że produkcyjna odmiana ze względy na obniżenie kosztów produkcji zostanie pozbawiona takich nowoczesnych rozwiązań.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: