SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Budżetowy Datsun szykuje nowy miejski model

Budżetowy Datsun szykuje nowy miejski model

22.01.2014, godz. 14:55
nowy Datsun
foto: Datsun

Reanimowana po latach japońska marka Datsun, posiada już w swoim współczesnym portfolio dwa samochody - model GO oraz powiększony do wersji 7-osobowej wariant GO+. Niebawem do grona tych tanich pojazdów ma dołączyć małe autko segmentu A.

Datsun ma na celu szybkie wpisanie się w grono tanich aut dla mas, przeznaczonych dla krajów rozwijających się. Należąca do Nissana marka, idzie śladami sukcesów rumuńskiej Dacii, będącej budżetową marką francuskiego Renault, z którą Japończycy od dłuższego czasu mocno współpracują.

Zobacz też: Datsun powiększa gamę o nowy model Go+

Pierwszym pojazdem był zaprezentowany w ubiegłym roku model Go bazujący na Nissanie Micra. Do napędu użyto benzynowego silnika o pojemności 1.2-litra, połączonego z 5-stopniową skrzynią ręczną. W przeliczeniu na złotówki cena autka segmentu B wynosi w Indiach około 21 tys. zł. Za powiększony wariant GO+ przypominający nieco minivana, trzeba w Azji zapłacić około 27 tys. zł.

Nowy model o nieznanej jeszcze nazwie, zostanie zaprezentowany w lutym na Delhi Auto Expo 2014. Pozycjonowany w najmniejszym segmencie A pojazd na razie został pokazany tylko na jednym szkicu projektowym. Konstrukcja będzie oparta na płycie Common Module Architecture, opracowanej wspólnie przez koncern Renault-Nissan.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: