SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Devel Sixteen: potworne 5000 koni mechanicznych - WIDEO

Devel Sixteen: potworne 5000 koni mechanicznych - WIDEO

11.11.2013, godz. 08:00
Devel Sixteen
foto:

Wyścig na ilość koni mechanicznych pod maską wciąż nabiera tempa. Do niedawana 1000 KM było szczytem marzeń konstruktorów, teraz zaś taką mocą może się legitymować coraz więcej aut. Jednak to nie wszystkim wystarcza, dlatego też inżynierowie z Dubaju chcą stworzyć Devela Sixteen, który będzie napędzany przez ponad 5000 mechanicznych ogierów!

Za ten niezwykły projekt odpowiedzialna jest dubajska firma Defining Extreme Vehicles Car Industry L.L.C. Na początku warto powiedzieć, że Devel Sixteen nie jest jeszcze gotowym autem, a jedynie modelem pokazowym. Pojazd stylistycznie nie odbiega od typowych supersportowych aut takich jak chociażby Lamborghini Veneno. Co ciekawe, wersja produkcyjna ma mieć nieco mniejsze wymiary, niż egzemplarz wystawowy.

Przeczytaj też: Lamborghini Veneno Roadster: 9 egzemplarzy wściekłego cabrio

Finalny efekt prac nad modelem ma być porażający: do napędu bolidu posłuży silnik V16, który ma rozwijać ponad 5000 KM! Pierwsze 96 km/h ma się pojawić na liczniku po 1.8 s, zaś prędkość maksymalna ma być równa 560 km/h. Cena? 1 mln dolarów za egzemplarz to akurat niezbyt wygórowana kwota za tak kosmiczne osiągi.

Na salonie samochodowym w Dubaju, gdzie auto zostało zaprezentowane, zebrano już trzy zamówienia na Devela Sixteen.

WIDEO - tak prezentuje się prototyp Devela Sixteen

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: