SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Dodge Challenger SRT Demon na ekstremalnej diecie

Dodge Challenger SRT Demon na ekstremalnej diecie

02.02.2017, godz. 15:27
Dodge Challenger SRT Demon
Dodge Challenger SRT Demon foto: Dodge

Gdy już sądziliśmy, że Dodge Challenger SRT Hellcat to szczytowe osiągnięcie inżynierów zza Wielkiej Wody, twórcy muscle cara ponownie nas zaskoczyli. Challenger SRT Demon ma nie tylko być mocniejszy, ale i znacznie lżejszy!

Dodge Challenger SRT Demon ma być najszybszym, najmocniejszym i najbardziej szalonym muscle carem nad jakim pracował Dodge. Ma mieć nie tylko więcej mocy od wersji Hellcat (707 koni!), ale i będzie od niego zdecydowanie lżejszy. Pierwsze plotki mówią o około 100 kilogramach różnicy, choć nie jest to potwierdzone przez producenta.

Zobacz też: Gorące dziewczyny i kultowy Dodge Charger

Wiemy za to jak wygląda odchudzanie nielekkiego Challengera. Dodge zamiast wykorzystać kosmiczne technologie i wydawać miliony na opracowanie nowych materiałów, podszedł do tematu bardzo... tradycyjnie. Z kabiny usunięto fotel pasażera, tylną kanapę i instalację pasów bezpieczeństwa. Zmieniono sposób regulacji  kolumny kierowniczej, a ponadto wyrzucono wygłuszenie wnętrza.

Jednak okazało się, że to wciąż za mało. Dlatego też system audio składa się tylko z dwóch głośników, w bagażniku znajdziemy gołą blachę, a koło zapasowe jest opcjonalne. Inżynierowie zmniejszyli też... hamulce i zamontowali mniejsze koła (dzięki temu udało się zrzucić aż 8 kg).

Może wydawać się to szalone, ale Dodge Challenger SRT Demon ma być autem do wyścigów na ¼ mili z możliwością wyjazdu na drogę publiczną.... Samochód zobaczymy już w kwietniu podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: