SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Dwa specjalne Nissany w Genewie: Qashqai Premium Concept i X-Trail Premium Concept

Dwa specjalne Nissany w Genewie: Qashqai Premium Concept i X-Trail Premium Concept

26.02.2016, godz. 15:28
Nissan Qashqai Premium Concept i Nissan X-Trail Premium Concept
Nissan Qashqai Premium Concept i Nissan X-Trail Premium Concept foto: Nissan

Targi motoryzacyjne to zawsze dobra okazja, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nissan na marcową Genewę przygotował dwie specjalne odsłony swoich podwyższonych aut - modele Qashqai Premium Concept i X-Trail Premium Concept.

Samochodami, którymi wyróżniać się będzie na szwajcarskim stoisku Nissan, są dwa pokazowe auta w nietypowych zestawieniach kolorystycznych. Konserwatywna czerń lub biel kontrastuje z barwą miedzi i złota, która ma dodawać prestiżu i elegancji oraz ciepła.

Zobacz: Nissan zbudował pierwszy na świecie 7-miejscowy bobslej

Pojazdy są efektem nowego podejścia do koncepcji crossovera marki Nissan. Oba modele o dopiskach Premium Concept w nazwie, zaprojektowano jako samochody zapewniające mobilność w mieście, o unikatowych cechach. Jak pisze Nissan w swojej informacji prasowej, Qashqai to propozycja dla mieszczucha ceniącego luksus, który marzy o spędzaniu weekendów w kulturalnych stolicach Europy, takich jak Genewa, Paryż czy Rzym. Natomiast model X-Trail został zaprojektowany dla poszukiwacza przygód, który woli ekskluzywne wyprawy w Alpy lub Pireneje.

Qashqai Premium Concept powstał w Europejskim Centrum Projektowym Nissana (NDE) w Londynie, natomiast X-Trail Premium Concept jest dziełem Globalnego Centrum Projektowego Nissana (GDC) w Japonii.

Salon Samochodowy w Genewie będzie trwał od 3 do 16 marca 2016 r.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: