SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ekologiczny Nissan Leaf sprzedany w liczbie 100 000 sztuk

Ekologiczny Nissan Leaf sprzedany w liczbie 100 000 sztuk

28.01.2014, godz. 08:50
Stutysięczny Nissan Leaf
foto: Nissan

Ekologiczne auta coraz częściej trafiają do rąk użytkowników prywatnych, którzy cenią sobie troskę o środowisko i niskie koszty użytkowania tego typu pojazdów. Dobrze o tym może świadczyć fakt, iż już 100 000 egzemplarzy Nissana Leaf znalazło swoich właścicieli. Jubileuszowy samochód powędrował do Wielkiej Brytanii.

Nissan Leaf jest produkowany od 2010 roku, więc 100 000 sprzedanych egzemplarzy tego modelu w zaledwie 3 lata jest sporym sukcesem. Warto zaznaczyć, że samochód wykorzystuje tylko 109-konny silnik elektryczny co oznacza, że nie emituje żadnych gazów. W roku 2012 ekologiczne auto przeszło zabieg odświeżenia, a przy okazji przeprowadzono w nim blisko 100 modernizacji takich jak np. wydłużenie zasięgu do 199 km czy obniżenie masy pojazdu o 32 kg. Aktualnie Leaf jest oferowany w 35 krajach, na czterech kontynentach.

Zobacz też: Nissan Leaf - TEST elektrycznego auta od SuperAuto24.pl - ZDJĘCIA

Jubileuszowy egzemplarz trafił do Brytyjczyka Bretta Garnera, który zdecydował się na zakup tego modelu z powodu niskich kosztów jego użytkowania oraz za namową małżonki. Warto dodać, że w zachodniej Europie właściciele ekoaut mogą liczyć na wiele udogodnień jak np. bezpłatny wjazd do centrów miast, czy też niższe ubezpieczenie oraz dotacje na zakup pojazdu oferowane przez rządy państw.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: